Jak a v kolika letech jste se dostala ke čtyřkolkám?
Viděla jsem u svých vrstevníků, jak jezdí na čtyřkolce a rodiče měli v tu dobu silniční čtyřkolku, na které mě občas svezli. Hrozně se mi to líbilo a po velkém přemlouvání mi ji tatínek nakonec také koupil. Bylo mi necelých osm let, když jsem se jela poprvé jen podívat na dětské závody, za měsíc už jsem stála na startu.

Zkoušela jste před tím jiný motoristický sport?
Nezkoušela, ale už od mala miluji zvuk motoru, ať je to auto, čtyřkolka, nebo třeba zahradní traktůrek.

Děláte nebo dělala jste jakýkoliv jiný sport?
Nedělala ani nedělám. Bydlíme na vesnici, takže možnost moc není, ale ráda jezdím na kole.

Co dívku lákalo, láká na spíše klučičím sportu?
Zvuk motoru, rychlost, bojovnost, prostě adrenalin.

Kdy jste jela první závod a jak jste dopadla?
První dětský závod jsem jela v květnu 2018 a moc se mi nepovedl, byla jsem předposlední kvůli technické závadě - spadl mi řetěz. Ale bylo to super.

Nejdecký pohár 2023.
Sedm z devíti zápasníků Stříbra získalo medaili na Nejdeckém poháru 2023

Jaké máte úspěchy doma a v zahraničí?
Nějaké úspěchy jsem měla: v roce 2019 jsem byla vicemistr v německém šampionátu Endurance Masters, druhý vicemistr na Offroad Maratonu České republiky, v roce 2020 jsem si vyjela opět v německém šampionátu Endurance Masters vicemistra, v roce 2021 jsem osedlala silnější stroj Yamaha Raptor 250 a s ním jsem si na německém šampionátu Endurance Masters vyjela titul mistra, v roce 2022 jsem si opět na německém šampionátu Endurance Masters vyjela titul druhý vicemistr, dále v německém seriálu X-Sport Cup jsem byla vicemistr. V roce 2020-2022 jsem také odjela jednotlivé závody polského seriálu Super Race. Za rok odjedu 20-25 závodů, což je oproti ostatním fakt dost.

Do jakých zemí jezdíte na závody kromě Česka?
Kromě České republiky jezdím v Německu a Polsku.

Na jakém stroji jste jezdila a jezdíte?
Začínala jsem na malé čínské čtyřkolce o obsahu 110 ccm, pak jsem přesedlala na Access DRR100, následně na Yamaha Raptor 250 a nyní jedu na závodním speciálu Yamaha 250.

Mezi jezdci náročného závodu Red Bull Erzbergrodeo ze seriálu FIM HARD ENDURO skvěle uspěli i jezdci z Tachovska Václav Nedvěd a Jiří Koukolík.
Brutální výjezdy. Nedvěd s Koukolíkem překonávali nástrahy Red Bull Erzbergrodeo

Kde trénujete a jak často?
Pokud nejedu závod, trénuji každý víkend. Trénuji na více tratích, ale nejčastěji na domácích ve Stříbře, v Horšovském Týně, v Drmoulu u Mariánských Lázní.

Jaké jsou vaše cíle a sny?
V každém závodě se snažím o co nejlepší umístění. A velké cíle?Chci být lepší a lepší!

Proč si říkáte Maki 36?
To je taková vtipná historka (úsměv). Původně jsem byla Markétka 36 (číslo 36 jsem dostala na prvním závodě a prostě jsem si ho zamilovala a snažím si ho držet dodnes a doufám, že i dále udržím), ale při výrobě nového potahu sedla, kde jsem chtěla mít své jméno mi bylo řečeno, že Markétku mi tam vyšívat nebudou, protože je to dlouhé a tak mě zkrátili na Maki.

Na archivním snímku zápas Slavoj Mýto - Tachov (světlezelení).
Tachov si pokazil oslavy z postupu prohrou v posledním utkání