Kulturista z Babylonu, který momentálně bydlí v Domažlicích, využil tento čas ke zlepšování. „A to se povedlo, protože jsem nejen obhájil prvenství, ale ještě se mi povedlo vybojovat titul absolutního vítěze, což je pro mě neskutečný úspěch srovnatelný s vítězstvím na předchozím Diamond Cupu,“ radoval se Lukáš Petrůj.

Příští rok si chce zajistit účast v profesionální lize. „Chci nabrat svaly a posunout svoje tělo zase o kus dál,“ dodal kulturista.

Vstupenka do profi společnosti mu těsně utekla na nedávném Diamond Cupuv Praze. „Ve své kategorii jsem vyhrál, ale v absolutním pořadí jsem byl čtvrtý. První tři absolutní vítězové dostali profi karty. Teď na Partner Cupu jsem vyhrál absolutně, ale na této soutěži se nerozdávaly profi karty. Ty se dají získat na prestižních soutěžích,“ vysvětlil Petrůj.

„Profi kartu vyhrajete, a buď ji přijmete, nebo si řeknete, že na ni ještě nemáte a odmítnete ji. Tím se o ni budete dál pokoušet,“ doplnil.

Za důvěru a finanční podporu na soutěži Partner Cup 2021 poděkoval majiteli firmy Dotiko Jaroslavu Ticháčkovi.

Lukáš Petrůj patří do váhové kategorie 80 kilogramů. Kulturistika ho zajímala od dětských let. „Vždy se mi líbily svaly. Chtěl jsem vypadat jako kulturisté z plakátů a časopisů, mou předlohou byli Schwarzenegger a Stalone. Koukal jsem se na filmy, v nichž hráli,“ zavzpomínal.

Než se dal na kulturistiku, dělal Lukáš Petrůj silový trojboj (dřep, bench-press a mrtvý tah), později se věnoval pouze mrtvému tahu, který dvě sezony kombinoval s kulturistikou. „Byl jsem i na mistrovství světa v mrtvém tahu a na tom posledním šampionátu jsem se ošklivě zranil. Zranění mě limitovalo, takže od té doby dělám jen kulturistiku,“ vysvětlil Petrůj.

„Mrtvý tah mi šel a tato disciplína mě bavila víc než trojboj. Poslední dva tři roky jsem závodil jen v mrtvém tahu. Pak jsem dvě sezony dělal kulturistiku i mrtvý tah,“ uvedl sedmadvacetiletý kulturista.

Když mu bylo osmnáct let, stal se v trojboji vicemistrem republiky a překonal letitý juniorský rekord.

„Medaile mám i z mistrovství světa mužů v mrtvém tahu. Na mistrovstvích republiky jsem končil první nebo druhý. Překonal jsem dva české rekordy v mrtvém tahu. Úspěchů jsem měl hodně.Už jako dorostenec jsem závodil mezi muži a i v té době jsem sbíral pěkná umístění,“ řekl Lukáš Petrůj.