Třetího prosince uplynulo deset let, co nás opustil zcela nečekaně Jan Šturma mladší. Ačkoliv ho odmalička trápily zdravotní problémy, nikdy je na sobě nedával znát a neustále sportoval. Většinou hrál tenis, ve kterém hájil barvy Sokola Babylon v Davis cupu. Mezi námi kamarády byl velmi oblíbený pro svoji skromnou povahu. Neváhal kdykoliv komukoliv pomoci, nikdy neřekl ne a nezkazil žádnou legraci. Pro svoji statečnost, s jakou se vyrovnával se svým handicapem, byl a zůstane pro nás vzorem.

Jedenáctého prosince tomu budou tři roky, kdy jsme přišli o velkého kamaráda a oblíbeného hostinského z domažlické sportovní haly Miroslava Delastradu. Po jeho nenadálém odchodu si vždy a možná nejen já vzpomenu při mistrovských zápasech basketbalistů Jiskry Domažlice na jeho vynikající sulc. A to nemluvím o výborných obědech, na které chodila spousta lidí z celého domažlického okresu. Ačkoliv pan Delastrada nebyl aktivní sportovec, sportu fandil a doslova jím žil. Velký fanoušek Formule 1 a motorek vždy vyhověl borcům, kteří v domažlické sportovní hale sportovali. Na jejich přání jim buď uvařil vynikající guláš, nebo udělal již zmíněný sulc, nebo připravil smažené řízky či kuřata a v neposlední řadě uspořádal různé oslavy včetně příchodu nového roku.

Před dvěma roky, 16. prosince, nám vzala smrt dalšího obrovského kamaráda a velkého sportovce Václava Vlčka mladšího. Řada z nás už jen vzpomíná na skvělé florbalové mače v bývalé či současné tělocvičně ZŠ Komenského 17 Domažlice. Ty přinesly nejen spoustu urputných soubojů, ale zároveň vychovaly řadu hráčů, kteří si zahráli dokonce národní ligu (třetí nejvyšší soutěž), v Českém poháru se dostali do osmifinále a na velmi dobře obsazeném turnaji v Amsterodamu skončili třetí v barvách Men In Black. Vašek byl zároveň průkopníkem baseballu, založil klub BC Wolfs, a především jeho zásluhou se tento sport dostal do povědomí veřejnosti. Nesmím zapomenout ani na léta, kdy Vašek hájil barvy Domažlického deníku v okresní futsalové lize a byl jednou z opor týmu jak v soutěžích, tak i turnajích. Nastřílel nejen spoustu gólů, ale řadu jich spoluhráčům připravil.

Nikdy na Vás nezapomeneme. Za kamarády Karel Fait ml.