Turnaj se koná v rámci celodenní akce nazvané Den s Domažlickým deníkem. „Počítám s účastí mezi dvaceti a třiceti hráči. Už nyní se mi přihlásilo patnáct účastníků. Zájemci se mohou hlásit na tel. čísle 775 706 856 nebo přímo v domažlickém Sportovním centru, popřípadě v místě a v den konání nejdéle však do půl desáté, tedy půlhodinu před začátkem turnaje,“ zve na vánoční squashové klání v Domažlicích Radoslav Hojda.

Premiérový ročník Vánočního turnaje ve squashi vyhrál David Pauler, loňské prvenství obhajuje Pavel Říha. První tři hráči obdrží poháry a věcné ceny darované sponzory. Po slavnostním vyhlášení nejlepších Radoslav Hojda připravil pro všechny účastníky posezení. „Každý rok nechybí grilované prasátko. Uvidíme, zda bude i tento rok. Nechci ale nic slibovat,“ dodal Hojda.

Pravidla squashe jsou podobná tenisovým. Hraje se v uzavřené místnosti na dva sety do jedenácti. „To by bylo zdlouhavé, proto budeme hrát pouze na jeden set do patnácti,“ dodal k pravidlům Hojda s tím, že kdo příjde bez pálky, bude mu na turnaj zapůjčena. „Musím dodat, že je nutno si s sebou přinést sálovou obuv s bílou podrážkou a 300 Kč jako zápisné,“ dodal.

Současně se squashovým turnajem se v domažlickém Sportovním centru uskuteční ´Vánoční jízda´. Ta je na programu od 15 do 17 hodin. V této dvouhodinovce čeká účastníky kromě spinningu a alpinningu tombola a překvapení. Už od 8 do 9 hodin, od 13 do 15 a poté od 15.15 do 17 hodin si zájemci mohou vyzkoušet alpinning. Ten mezi 10.00–11.30 vystřídá powerjóga. Pro účastníky těchto akcí jsou v tento den přichystány zajímavé slevy, jako například sleva na solárium. Během celého dne bude stát minuta pouhých šest korun namísto osmi.

Ani v roce 2010 se hosté ve Sportcentru Domažlice nudit nebudou. „Od února by do našich služeb mělo přibýt cvičení nazvané Bosu. Je to balanční cvičení na takových půlmíčích. Jinak plánujeme už o měsíc dřív rozjet cvičení maminek s dětmi. Máme v plánu i realizaci dětského koutku s hlídáním, aby k nám našly cestu další skupiny lidí,“ dodal k plánům Hojda