Patnáctým kolem pokračoval o uplynulém víkendu krajský přebor I. třídy basketbalu mužů. Na programu měl okresní derby mezi domácím áčkem Holýšova a hostující Jiskrou Domažlice, jednoznačným lídrem tabulky.


BK Karpem Holýšov A - Jiskra Domažlice
70:110 (17:36, 37:61, 56:84)

Jiskra přijela do Holýšova téměř v plné sestavě, zato domácí basketbalisté odehráli zápas pouze v sedmi, přičemž chyběl hlavně klíčový hráč Petr Přikryl.

Úvodní čtvrtina zápasu patřila nepochybně hostujícímu celku, který předváděl pěknou kombinační hru a výbornou obranu. Výsledkem bylo šestnáct bodů v řadě mezi třetí a šestou minutou zápasu. Domácím dělalo největší potíž ubránit Ondřeje Humla, Jana Blackého a Michala Podestáta, kteří si vytvářeli střelecké pozice jak za čárou tříbodového hodu a ve střední vzdálenosti, tak i přímo pod košem. První desetiminutovka tak skončila devatenáctibodovým mankem Holýšova.

„V první čtvrtce jsme do zápasu doslova vlítli a díky několika trojkám jsme si vytvořili důležitý náskok v utkání,“ okomentoval první dějství asistent trenéra Domažličanů Vítězslav Pohanka.

V následujících hracích obdobích se hra vyznačovala nervozitou na obou stranách. Několik nesportovních chyb a nevybíravých zákroků rozhodně nepřispělo ke kvalitě utkání. Holýšov začal sbírat body především úspěšnou střelbou trestných hodů a také nájezdy přímo pod koš. Domažlickým basketbalistům už se nedařilo tak, jako v první čtvrtině, přesto postupně svůj náskok zvyšovali až na konečný rozdíl čtyřiceti bodů.

„Do druhé až čtvrté části Holýšovští dokázali vyrovnat hru, ale díky téměř plné střídačce jsme mohli častěji obměňovat mužstvo a pomalu navyšovaly bodový rozdíl. Ke konci utkání jsme se opětovným tlakem pokusili soupeře dorazit,“ řekl ke zbytku zápasu Pohanka s tím, že musí pochválit celé mužstvo. „Mohu říci, že se jednalo o velice dobré utkání. Všichni podali skvělý výkon,“ dodal.

„Již před zápasem nám bylo jasné, že vyhrát bude téměř nemožné. Druhá a třetí čtvrtina ale naznačila, že i s Domažlicemi se dá hrát relativně vyrovnaná partie. Je škoda, že nás nebylo více,“ prohlásil po utkání křídelní hráč holýšovského áčka Martin Zobl.

Domažlicím tak i nadále patří průběžná první příčka krajského přeboru, Holýšov se v neúplné tabulce prozatím ocitá na osmé pozici.

Nejlepší střelci: Straka O. 21, Zobl 17, Činovec 11, Honner 10 – Podestát 28, Huml 25, Blacký Jan 14, Vaněk 13, Fauly: 15:28 Trestné hody: 32/23 – 13/7 Trojky: 1:14