V okresním přeboru dorostu ve fotbalu startovalo na podzim osm družstev

Podzimním mistrem okresního přeboru dorostenců se stali fotbalisté Hostouně před Bělou nad Radbuzou a Meclovem.

Do soutěžního ročníku 2009/2010 se přihlásilo pouze osm družstev, což je oproti minulým ročníkům pokles. V tabulce se letos neukázala družstva Tlumačova, Poběžovic, Pocinovic Kouta na Šumavě a Poděvous. Poslední jmenovaný tým postoupil do krajské soutěže dorostu. Oproti tomu přibyli staňkovští a kvíčovičtí dorostenci, což je způsobeno dostatkem či naopak malým počtem mladých fotbalistů.

Soutěži kralovalo družstvo Hostouně, které v podzimní části pouze jednou prohrálo (5:3), a to v sedmém kole s druhým týmem tabulky, Bělou nad Radbuzou. Vyrovnanou horní část uzavírají Meclov a Kvíčovice. Poté následuje čtyřbodová propast a šesté místo patří Kdyni. Tabulku přeboru se ziskem tří bodů uzavírají Klenčí a Staňkov.

Oba vedoucí týmy též vévodí tabulkám domácích a venkovních zápasů. Hostouňské hřiště se dokonce stalo nedobytnou tvrzí. Nejméně bodů (0) na domácí půdě získal Staňkov. Na hřištích soupeře s nulou figurují dokonce dva týmy, Kvíčovice a Klenčí.

V podzimní části padlo v soutěži 214 brankek, což je na utkání průměrně 7,6 branky. Na každé utkání přišlo v průměru 30 diváků, celkem jich bylo 839. Nejvíce fanoušků chodí na utkání v Kvíčovicích, kde jich napočítali 165, a v Hostouni (140).

Tabulce kanonýrů vévodí Václav Landrgott z Bělé nad Radbuzou, který zatížil konto soupeřů 15 góly, což jsou průměrně dvě branky na zápas. Druhé místo patří Petru Čáslavskému, který má o gól méně. Třetí a čtvrté místo patří bělskému Miroslavu Bořilovi a Liboru Forstoviz Krchleb, kteří do soupeřových branek nastříleli shodně deset balonů.