Čtrnáct týmů ze širokého okolí se zúčastnilo i přes nepříliš příznivé počasí sobotního nohejbalového turnaje trojic v Mrákově. Ten uspořádali již poosmé hráči nohejbalového oddílu mrákovského Sokola.

„Páteční déšť nás neodradil. Povedlo se nám upravit dva antukové kurty, na kterých se dnes odehrávají zápasy obou skupin. A věříme, že počasí vydrží, a nepřijde žádný velký ´slejvák´ a uskuteční se zde i konečné boje o prvenství . Bohužel na třetím kurtu zůstaly velké louže a nedá se něm hrát. Je to paradox, právě na něm vždy louže zmizely po dešti nejrychleji, dnes je tomu naopak,“ prozradil předseda mrákovských nohejbalistů Karel Stauber s tím, že v záloze mají ještě jeden kurt, a to s umělým povrchem.

„Byli jsme připraveni na účast třiceti týmů. Letos se přihlásilo 24 družstev, další se jako vždycky přihlásí na poslední chvíli. Nakonec počasí hodně týmů odradilo, tak si letošní ročník zahraje pouze čtrnáct trojic. Máme radost, že se mezi nimi objevily další nové týmy, a sice Prádlo a Díly,“ říká kronikář nohejbalistů Mrákova Adrián Vojtko a dodává: „ Poprvé, co turnaj děláme, nám nepřeje počasí. Vyloženě nás ´zradilo´. Jenom doufám, že po sedmi tučných ročnících, kdy nám přálo nádherné počasí, nepřijde sedm hubených a nebude je provázet déšť.“ Pořadatelé rozdělili účastníky, mezi nimiž nechyběli obhájci ze Zruče, a samozřejmě domácí ´Jahody´ ve složení Miroslav Kříž, Václav Beran a Jiří Podhradský, do dvou sedmičlenných skupin. Z nich tři nejlepší trojice postoupily do finálové ´šestky´. V ní se začínalo od nuly, protože vzájemné zápasy ze skupin se nezapočítávaly. Stejně jako ve skupinách i zde se hrálo na dva vítězné sety. Z vítězství se radovali stejně jako loni v nepatrně pozměněné sestavě nohejbalisté ze Zruče-Sence, kteří svůj tým pojmenovali Poslední záchvěv. Stříbro vybojovali janovičtí Nám je to jedno. Bronz patřil dalšímu janovickému týmu, Nikde nikdo, jehož dres vzhledem k zranění jednoho z janovických hráčů oblékl mrákovský Luboš Konopík. Domácí ´Jahody´ skončily na jedenácté příčce.

„Pro každý tým máme díky vstřícnosti 24 sponzorů z domažlického okresu připraveny ceny. Pro nejlepší jsme jako každý rok přichystali poháry, přičemž vítěz si navíc odveze putovní. Samozřejmě jako předchozí roky se na organizaci turnaje podílela propagačním stánkem VZP, které stejně jako všem sponzorům, hráčům a organizátorům moc děkujeme. Věřím, že nám všichni zachovají přízeň a za rok se zde opět sejdeme,“ dodává Karel Stauber.

Mrákovské nohejbalové klání zakončilo společné posezení pořadatelů s hráči na pergole při muzice Dexons Music. Mezitím stačili již všichni ochutnat pečené selátko, které ostatně jako každý rok organizátoři přichystali.

Autor: Karel Fait