Stolní tenisté se blíží ke konci sezony. Okresní přebor i obě okresní soutěže měly na programu dvacáté kolo.


OKRESNÍ PŘEBOR
Mladý František Copák spolu se zkušeným Lubošem Sazamou se postarali o vítězství Pocinovic nad Jiskrou v poměru 11:7, které jim zabezpečilo první místo v tabulce a s největší pravděpodobností i postup do krajského přeboru. Na cestě do „kraje“ jim stojí už jediný soupeř – tým Hluboké.
Již od úvodních čtyřher si hráči Pocinovic vybudovali náskok, který postupně zvyšovali. K vítězství Sazamy nad Breiem a Řezáčkem přidal bod Copák fantastickou výhrou na Fronkem, čímž zvýšil už na 7:1. Své galapředstavení korunoval tento nadějný hráč výhrami nad Breiem i Řezáčkem, a srovnal tím náskok Jiskry z prvního zápasu. Vítězný jedenáctý bod, postačující k prvnímu místu v tabulce, uhrál Mixan výhrou nad Řezáčkem. Sobota nezastihla v nejlepší formě Fronka, který v nejméně vhodnou dobu utrpěl druhou prohru v soutěži, ale také jeho tři kolegy, kteří dohromady uhráli pouhé čtyři body.
Na vítězné „pocinovické vlně“ se vezlo i jejich „Céčko“, které přehrálo Hlubokou také 11:7. Lví podíl na zisku bodů měli zejména Jung, který uhrál čtyři vítězství, a Kočka se třemi body.
Také v boji o možné druhé sestupové místo došlo k drobné změně. Poběžovice se sice přiblížily Babylonu na dva body, ale v posledních zápasech na vlastní půdě mají za soupeře těžké soupeře Milavče a Kdyni, ve kterých musí vyhrát a spoléhat na výkon Babylonu. V jejich neprospěch hovoří také dva prohrané vzájemné zápasy. Ve zbývajících zápasech se hrálo o pořadí dvou sousedů v tabulce. Milavče a Kdyně, posílená o Homolku, se rozešly smírně a pořadí Milavče třetí, Kdyně čtvrtá, zůstalo zachováno.


OKRESNÍ SOUTĚŽ I. TŘÍDY
Dvacáté kolo nepřineslo žádná překvapení, všechny zápasy skončily podle předpokladů. Za zmínky stojí výsledky jednotlivců – 3,5 bodu Sůkeníka, Krumla, Majera a Ullmana. Tabulkou úspěšnosti stoupá Šimek, který porazil ve Kdyni Marze i Tochora.
Všichni tak vzhlíží k vyvrcholení soutěže v boji o první místo a postup do vyšší soutěže. Stane se tak v sobotu 28.3. v 8.00 hod. ve kdyňské Sokolovně, kdy Kruml, Tochor a Kacerovský a Marz přivítají soupeře Michala, Ullmana a Novotného z Drahotína. S výhodou vítězství 7:3 vstupují do zápasu hráči Drahotína. V případě vyšší výhry Kdyně postupuje Kdyně, v případě stejného či horšího výsledku by se radovali hráči Drahotína.
Stejně jako ve vyšší soutěži se hraje také o naději záchrany v soutěži v případě druhého sestupujícího. Zde se přímo utkají dva největší adepti na sestup, Prapořiště, které ztrácí dva body na Chodskou Lhotu B. Ostatní zápasy se hrají již jen o pořadí v tabulce.


OKRESNÍ SOUTĚŽ II. TŘÍDY
Babylon odehrál své utkání v Holýšově ve dvou hráčích, a i přes snahu Ngo Vana a Dufka prohrál 6:4, zásluhou třech bodů Andera. Tím došlo k důležité změně pro vzájemné utkání. Nebude již rozhodovat skóre při vítězství Hostouně. Počty jsou jednodušší. Vítězství Hostouně znamená jejich postup, remíza a vítězství Babylonu znamená postup hostů.
Hostouňské však ještě předtím čeká nepříjemný soupeř – Holýšov v čele s Anderem.
Fanoušci se tak mají na co těšit, neboť o sobotním dopoledni uvidí ve vzájemných utkáních nejlepší hráče soutěže Auerveka, Andera, Dufka a Baxu.