Nezná oddychu. Jakmile je to možné, sedá za volant a bojuje se soupeři o setinky vteřin. A je mu jedno, zda je to na trati ´velkého´ českého šampionátu v rally, jednodenního rallysprintu, závodu do vrchu nebo dokonce extrémní terénní ´baji´…

Takový je meclovský jezdec Karel Trněný.

Zatím jeho posledním vystoupením byl třetí podnik Liqui Moly Rallysprint série ve Vyškově, kde usedl do svého speciálu Ford Fiesta R5 opět s německým spolujezdcem Christianem Doerrem.

Bylo z toho v silné konkurenci sedmé místo s odstupem 59 vteřin za vítězným Petrem Semerádem na Škodě Fabia stejné specifikace R5.

Tradiční mezinárodní posádka s tím byla spokojena.

„Vyškovský rallysprint z našeho pohledu lze hodnotit jako úspěšný. Konečné sedmé místo v cíli s první evolucí Fiesty R5 a v poli patnácti vozů stejné specifikace nebo WRC nelze považovat za neúspěch. Jen nás s odstupem času trochu mrzí , že jsme pro Vyškov nezvolili osvědčenou Fabii WRC, které zdejší charakter tratí svědčí,“ zhodnotil čerstvě sedmačtyřicetiletý pilot účast na jihomoravské soutěži.

Jeho Škoda Fabia WRC však neodpočívala a ve Vyškově se objevila. Do soutěže s ní odstartovala posádka Petr Leher – Jiří Skořepa, která ji do cíle dovezla na 31. místě.

„Já se s ní objevím na startu soutěže velkého mistráku v Pačejově , který nás čeká poslední zářijový víkend. Moc se do Pačejova těšíme, je to pro mne po Šumavě další dalo by se říci domácí soutěž,“ už spřádá další plány Trněný.

A nemá je jen jezdecké. Má je i manažerské v roli provozovatele týmu s několika závodními vozy různých motoristických disciplín.

Módní přehlídka mapovala vývoj uniforem sestřiček a zdravotních bratrů.
Chodba na zdrávce se změnila v přehlídkové molo

„Náš tým měl i v době konání vyškovského sprintu maximální vytížení. Další dva speciály, tentokrát kopcové, startovaly na závodech v Čechách a na Slovensku. U východních sousedů dokonce vede po posledním závodu slovenské mistrovství. Příští víkend odjíždí tým do Polska, kde se odjede finálový závod Mistrovství Slovenska v závodech do vrchu a náš polský jezdec Waldemar Kluza bude bojovat o zisk titulu,“ mne si spokojeně ruce meclovský závodník a manažer.

Ještě před Rally Vyškov si Karel Trněný ´odskočil´ zavzpomínat na své dakarské závodění na sever od České republiky.

„Týden před Vyškovem jsme s Vaškem Pritzlem (kmenový spolujezdec – pozn. aut.) otestovali Hummer H3 Evo na Baja Poland 2020, jednom ze závodů prestižní série Crosscountry, kterého se zúčastnily i takové přední hvězdy dakarské rally jako Stéphane Peterhansel nebo Nasser Al-Attiyah. Přes obrovsky náročné podmínky na trati, zaviněné vydatným deštěm, to byla další úžasná zkušenost na naší cestě za dalším Dakarem. V opravdu náročných podmínkách na trati to byl doslova boj o přežití. Přesto se nám podařilo na jedné nejdelší rychlostní zkoušce zajet nejrychlejší čas ve své kategorii. Cílová rampa soutěže nám bohužel dopřána nebyla, když se k problémům s brzdami přidala i zadřená kladka a auto lehce zahořelo. Byli jsme proto nuceni ze soutěže odstoupit,“ popisuje další ze svých startů Karel Trněný.