KEMP NÝRSKO

Tohoto kempu se zúčastnilo 25 nadějných mladých basketbalistů a basketbalistek ve věku 13 až 16 let. Jednalo se zejména o hráče kategorie U17 a ligové hráče kategorie U15. Ve velice příjemném prostředí nýrských sportovišť polykali hráčky a hráči tréninkové dávky pod vedením trenérů Paidara, Ticháčka a Prettla.

„Nutno podotknout, že prostředí pro sportovní soustředění je v Nýrsku opravdu na vysoké úrovni a hráči se tam rádi vracejí. I když je pravdou, že výběhy do nýrské sjezdovky nejsou příliš populární,“ směje se šéftrenér mládeže domažlického klubu Josef Prettl. „Ale hráči dobře vědí, že fyzičku zde načerpanou budou potřebovat v soutěžních utkáních v nové sezoně,“ dodává.

Jako hlavní trenér kempu byl s nýrským soustředěním velice spokojen. Hlavně s nasazením, se kterým hráči zvládali tréninky. „Bylo to nejen o výběhu do sjezdovky, ale na programu byla i jóga, ukázka nových tréninkových metod TRX a samozřejmě basket, basket a zase basket. Všichni jeli na sto procent,“ libuje si mládežnický kouč a sám bývalý vynikající hráč nejen domažlické Jiskry

KEMP DOMAŽLICE

Druhé soustředění pro mladší hráče chodského oddílu se uskutečnilo přímo. v jejich domažlické základně.

Tohoto kempu se zúčastnilo 32 dětí ve věkovém rozmezí 7 až 13 let. Nejmladší hráči se zúčastnili soustředění formou takzvaného příměstského tábora. Rodiče ráno své děti předali trenérům a pod jejich vedením absolvovaly tréninkové jednotky a po večerních zápasech šly spát domů. Starší hráči přespávali společně s trenéry v prostorách základní školy Komenského 17.

„I s tímto soustředěním jsem velice spokojen. Přestože přístup k tréninkovým skupinám byl trošku rozdílný. U mladých hráčů ve věku 8 až 9 let jde totiž hlavně o to, aby si zamilovali sport a bavilo je sportovat. Nekladli jsme proto tak velké důrazy na jejich sportovní výkonnost. U starších hochů již probíhal trénink na zlepšení jejich basketbalových dovedností a hlavně načerpání fyzické kondice,“ popisuje Josef Prettl.

„Všichni také makali naplno a zlepšovali se každým dnem. Součástí kempu byl i přátelský zápas s BŠ Tygři Praha nebo třeba regenerace v bazénu, kompenzační jóga, posilování, stabilita a koordinace a další prvky,“ uvádí..

„Chtěl bych poděkovat všem hráčům zúčastněným na obou kempech za jejich přístup k tréninku a snahu se zlepšovat a jejich rodičům za projevenou podporu. Mé poděkování dále patří trenérkám a trenérům, kteří se ve svém volném čase věnovali hráčům a předávali jim své zkušenosti,“ oceňuje své svěřence i spolupracovníky.

ZAČÍNÁ NOVÁ SEZONA

V minulém týdnu již hráči začali trénovat a připravovat se na novou sezonu.

Hráči kategorie U15 již o víkendu absolvovali velice kvalitně obsazený turnaj v Plzni, kde sehráli šest utkání v rozmezí tří dnů. Soutěžní utkání jim začínají již příští týden. V sobotu 12. září se doma utkají s pražskými Tygry a o den později naopak v hlavním městě se Spartou.

Ale ani ostatní kategorie zahálet nebudou.

Hráči Jiskry U12 o týden později změří své síly na domácí palubovce s vrstevníky z BK Sokolov a o dva roky starší výběr přivítá Medvědy Tábor a Jižní supy z Prahy Chodova.

Aby svým mladým kolegům nezáviděli, tak se do mistrovských bojů pustí 19. září i basketbalisté druholigového áčka Jiskry. V úvodním kole nové sezony nastoupí doma proti rezervě extraligového Slavoje Litoměřice.

„Těšíme se s vámi na setkání pod bezednými koši a držte nám palce v nastávající sezoně. Děkujeme za vaši přízeň,“ uzavírá Josef Prettl.