Na třetím největším ostrově Kanárských ostrovů Gran Canaria polyká kilometry na kole, plaveckou část v bazénu i běžecké kilometry na dráze s triatlonovým reprezentačním výběrem do 23 let a kategorií elite. Kouč Zbyšek Zeman mu naordinoval neúprosný tréninkový plán, který se v určitých trénincích snaží kombinovat s plány reprezentačních kolegů.

Dvacetiletý borec z Domažlic se na podzim rozhodl triatlonu věnovat naprosto profesionálně, a tak během dne obvykle absolvuje tři až čtyři tréninkové jednotky v kombinaci běhu, cyklistiky, plavání a posilovny. To praktikuje již od konce loňského roku, ale hlavní blok přípravy před sezónou nastává právě teď, kdy přichází na řadu soustředění v teplých krajinách, kde se současná teplota pohybuje nejčastějši kolem 20°C.

Na Kanárech, kde jsou až čtyřhodinové fáze na kole proloženy náročnými 20 kilometrovými výjezdy kopců, je cyklistická část hodně zaměřena hodně na sílu. Plojhar se sparingpartnery vyjel i na nejvyšší kopec ostrova – Pico de Nieves, který se tyčí ve výšce 1996 metrů nad mořem.

O víkendu se vrací domů, kde stráví pouze týden. „Poté mě na Kanárech bude čekat dalších 14 dní dřiny, kterou završíme 18. března místním závodem,“ uvedl mladý triatlet. O týden později si na Evropském poháru v portugalské Quarteiře připíše první start v olympijském triatlonu (1,5km plavání, 40km kolo, 10km běh). Po návratu zpět do Čech se bude v domácích podmínkách připravovat na prestižní závody, za kterými vyrazí do Maroka nebo Tuniska. V nich bude usilovat o body do žebříčku, které by ho vynesly na prestižnější závody či na Mistrovství Evropy dospělé kategorie.