Šestičlenná skupinka plavců nejprve úspěšně reprezentovala malý oddíl z Domažlic v Plzni, kde se utkalo starší žactvo. Titul mistra republiky si tam na 100 m prsa vyplaval Martin Šimáček. K tomu přidal dvě druhá místa na 100 m v polohovce, 200 m prsa a dvě čtvrtá místa v kraulu, na 100 a 400 m. Šimáček splnil i limit na patnácttistovce, za což byl pozván do juniorské reprezentace. Standard zaplaval Kryštof Schröpfer, solidní výkony podaly také Kateřina Benešová, Tereza Bozděchová, Karolína Holubová, Aneta Müllerová a Pavlína Beberová.

Poté Domažličany čekala Olomouc a Letní olympiáda dětí a mládeže, která se koná jednou za dva roky. Kádr, který reprezentoval Plzeňský kraj, tvořilo osmadvacet plavců z velkých oddílů Radbuza a Slavia Plzeň, šest borců ´dodaly´ Domažlice a jednu plavkyni Klatovy. „Po prvním dnu byl krajský výběr druhý, následující den se už tak nedařilo a ve velké konkurenci nakonec skončil celkově pátý. I to je obrovský úspěch, vždyť šlo v podstatě o druhé mistrovství republiky,“ říká domažlický trenér Václav Vlček.

Třemi bronzovými medailemi ze závodů na 200 m prsa, 50 m kraul a 200 m polohovka potvrdil výtečnou formu Šimáček. Není divu, že dostal nabídku z Komety Brno, aby po škole odešel studovat a plavat do moravské metropole.

Po olympiádě odjeli domažličtí plavci do Zlína. V tamním padesátimetrovém bazénu se konalo Mistrovství ČR mladšího a staršího dorostu. Při spojení dvou ročníků čekala na Terezu Tučkovou, Zuzanu Šlajsovou, Martina Schröpfera a Petra Nováka těžká zkouška. Přesto se Novák mezi staršími borci neztratil a ze sedmi startů se pětkrát dostal do finále. Pět překonaných osobních rekordů a tři splněné reprezentační limity hovoří o tom, že titul Sportovce roku doma na Domažlicku nezískal náhodou.

Dalším plavcem, který se svými výkony připomněl, byl Martin Císler při Letním mistrovství ČR mladšího žactva v Prostějově. Uvolněným stylem se na 1 500 m volným způsobem zlepšil o 43 vteřin!

V Jiskře proto s takovými výsledky panuje spokojenost. „Znovu se nám osvědčilo soustředění ve Strakonicích před mistrovstvím republiky, kde plavci v rámci přípravy během týdne absolvovali ranní běhy, dvakrát denně plavali a večer ještě cvičili,“ uvádí Vlček.

A to se přitom na letošní sezonu hledělo s velkými obavami, vždyť pokračovala rekonstrukce bazénu. „Období, kdy byl uzavřen, jsme vyplnili tréninky ve Kdyni a v Klatovech. Znamenalo to sice vyšší náklady, ale výsledkem je jedna z nejúspěšnějších sezon v historii oddílu. Proto bych chtěl poděkovat všem rodičům, městu Domažlice a trenérům, samozřejmě také plavcům, kterým přeji pěkné prázdniny a připomínám společné soustředění v polovině srpna a zahájení tréninků 22. srpna. V září pak opět otevřeme plaveckou přípravku,“ uzavírá předseda oddílu Václav Jung.