Ještě před odletem do Číny se Verner zúčastnil třídenního českého šampionátu v dlouhém bazénu, který hostilo pražské Podolí. Reprezentant brněnské Komety se blýskl ziskem tří individuálních mistrovských titulů a jedním stříbrem. K tomu přidal dva kolektivní tituly a bronz ze štafet.

V pátek v první disciplíně, 50 metrů volný způsob, sice o jednu setinu vteřiny skončil druhý, když podlehl Tomášovi, ale v následujícím štafetovém závodě na 4 x 200 m volný způsob získal první titul. Druhý den vybojoval vítězství na 50 m znak a ve štafetě na 4 x 100 m volný způsob.

Poslední den šampionátu jej čekaly tři starty. V první disciplíně si doplaval pro titul na 50 m motýlek. Ve druhé jej čekala jeho nejoblíbenější a nejúspěšnější disciplína, 100 m volný způsob. Na oblíbené stovce dosáhl času pod padesát vteřin, a to 49,76 sekundy. Zároveň prodloužil svou více než desetiletou neporazitelnost na této trati v pětadvaceti i padesátimetrovém bazénu. V posledním polohovém štafetovém závodu si s Kometou Brno doplaval pro bronz.

„Štve mě, že jsem neposbíral v individuálních disciplínách všechny zlaté. Na druhou stranu je stále těžší obhajovat první místa a já jsem rád, že se mi to stále daří,“ okomentoval své výkony v Podolí jedenatřicetiletý rodák z Domažlic.

Ten potěšil svého trenéra Tobiáše stejně jako jeho týmová kolegyně Jana Pechanová, která rovněž získala tři individuální mistrovské tituly. „Jejich výkony musím vyzvednout, oba se dostali do výborné formy,“ neskrýval radost trenér plavců brněnské Komety.