Mezinárodní plavecké závody mládeže v Ústí

Ústí nad Labem – V sobotu 30. dubna odjelo 21 plavců z Jiskry Domažlice na dva dny do Ústí nad Labem, kde se konal 33. ročník Mezinárodních plaveckých závodů mládeže. Na závody přijelo celkem 344 závodníků z 25 oddílů z České republiky a svoje zástupce tu měly i tři oddíly z Německa. Mezi přihlášenými nechyběly ani špičky reprezentace např. Simona Baumrtová, Petr Bartůněk nebo Tomáš Plevko.

11.5.2011

DOMAŽLIČTÍ PLAVCI V ÚSTÍ NAD LABEM. Na snímku vlevo je uprostřed vítězná Anna Budková.Foto: Jana Šimáčková

Na plaveckou halu s padesátimetrovým bazénem si domažličtí plavci rychle zvykli a většina si tam vytvořila nové osobní rekordy a někteří dosáhli i na medailové pozice. Nejlepší umístění získali Tereza Tučková a Martin Šimáček. Tereza si z prsařských disciplín přivezla kompletní sbírku umístění, k tomu přidala dvě první místa za 100 a 200 m motýl a jedno třetí místo ze 100 m kraul.

Martinovými vítěznými disciplínami byly 50, 100 m kraul, 200 m polohový závod a 100 m prsa, druhé místo ještě získal za 200 m prsa. Ze čtrnáctiletých plavců se výborně dařilo Kryštofovi Schröpferovi, který na znakařských disciplínách získal jedno první a dvě třetí místa a na 50 m motýl přidal také třetí místo. Z dívek obsadila Karolína Němcová bronzovou příčku za 200 m motýl. V kategorii mladšího a staršího dorostu výborné výkony předvedli Zuzana Šlajsová, Petr Novák a Martin Schröpfer. Zuzka obsadila dvakrát druhou příčku na 200 m motýl a 200 m polohový závod a na 100 m prsa byla třetí. Petr vybojoval na 200 m motýl 3. místo a na 100 m kraul 2. místo, Martin na 100 m znak také 3. místo. V kategorii dvanáctiletých dobře zaplaval 100 m kraul Martin Císler a umístil se na 3. místě, z dívek si 3. místo za 100 m prsa přivezla Veronika Němcová. Mezi nejmladšími plavci ročníku 2001 zabojovali Anna Budková - dvě první místa za 50 a 100 m znak a Darek Kastelic – třetí místo za 100 m prsa.

Tento týden vybrané plavce čeká opět padesátimetrový bazén, tentokrát v Plzni na Slovanech, kde se uskuteční Západočeský pohár a o týden později důležité krajské přebory, ze kterých vzejde nominace na Mistrovství ČR a Poháry žactva.