Zmíněná čtveřice vybojovala v konkurenci nejlepších plavců z celé země tři zlaté medaile. Picková, která v současnosti závodí za Jihlavský plavecký klub AXIS, uspěla v závodě ve volném způsobu na 400 a 1500 m.

Nejdramatičtější souboj nabídlo finále na 200 m prsa, v němž o vítězce rozhodly pouhé dvě setiny vteřiny. Ze zisku zlaté medaile se nakonec radovala Tereza Tučková z Domažlic, která vyhrála v čase 2:40.18. Druhá skončila Nicole Nová z PK Slávia VŠ Plzeň, další Domažličanka Adéla Radová byla osmá. „Znamená to, že z osmi nejlepších dorostenek v republice, máme v Jiskře dvě,“ říká předseda oddílu plavání Jiskry Domažlice Václav Jung, který svěřence Václava Vlčka při jeho neúčasti vyvolané rodinnými důvody na šampionát do Trutnova doprovázel.

Poslední ze zmiňované čtveřice Martin Schröpfer se představil v disciplíně 100 m znak. Doplaval čtvrtý, s jeho časem 1:00:12 panuje v Jiskře obrovská spokojenost. „Většina plavců si vylepšila osobní rekordy. Je to výsledek systematické práce trenérů Václava Vlčka a Luboše Hochmuta, kterým se podařilo dobře načasovat formu svých svěřenců,“ dodává Jung.

Veleúspěšnou sezonu, v níž se otřásla nebo dokonce padla celá řada oddílových rekordů Vernera, Chromého, Junga, Pokštefla a dalších úspěšných plavců, zakončila Vánoční svíčka, v níž získal dort plavec, který se za uplynulý rok nejvíce zlepšil. „Letošní výsledky znamenají, že Jiskra Domažlice je po Slavii Plzeň nejúspěšnějším plaveckým oddílem v západních Čechách a vezmu – li to na medaile, nebál bych se říct, že jsme letos dokonce ještě lepší, než velký oddíl z Plzně,“ hodnotí předseda oddílu.

Nyní mají plavci volno až do 3. ledna, kdy jim začíná příprava na novou sezonu. Plavecká přípravka, v níž se děti naučí stylově plavat a mohou dál závodit, začne 14. ledna.