Nejúspěšnějším domažlickým plavcem se mezi čtrnáctiletými stal Petr Novák, který v Jihlavě předvedl excelentní výkony. Po všech šesti startech skončil na stupních vítězů a z šampionátu přivezl celkem šest medailí. V disciplínách na 100 m a 200 m motýlek nenašel mezi konkurenty přemožitele a získal dva tituly mistra republiky. K tomu ještě přidal stříbro ze závodu na 100 m kraul a tři bronzové medaile v disciplínách 200 m, 400 m a 1500 m kraul. Jediná zástupkyně dívek v této věkové kategorii, Zuzana Šlajsová, vyplavala dvě devátá a dvě desátá místa, Martin Beber se umístil na 16. místě. „Petr se s žákovskou kategorií rozloučil vynikajícími výsledky a v příštím roce, kdy už bude závodit za dorostence, se rozhodně neztratí,“ uvedl k výkonům svého nejlepšího svěřence trenér Václav Vlček.

Nejpočetnější výprava plavců z Domažlic cestovala do vzdáleného Prostějova, kde o přední příčky v barvách Jiskry bojovalo hned šest zástupců žákovské kategorie třináctiletých. Martin Šimáček nakonec získal stříbrnou medaili v závodě na 200 m prsa a dvě bronzové medaile ze závodů na 100 m prsa a v polohovém závodě na 200 m. „Martinovi chybělo k obhajobě titulu v závodě na 200 m prsa pouhých 0,08 setin vteřiny,“ okomentoval vyrovnaný závod trenér Václav Jung. V první desítce se pak Šimáček umístil ještě na pátém, sedmém a osmém místě. Výborného 5. místa dosáhl Kryštof Schröpfer v ´polohovce´ na 100 m, v ostatních startech se do první desítky nejlepších probojoval ještě čtyřikrát. Dívčí kvarteto ve složení Karolína Němcová, Tereza Bozděchová, Karolína Holubová a Pavlína Beberová se ve štafetě na 4 x 50 m volný způsob umístilo na 6. místě a v ´polohovce´ na 4 x 50 m si dokonce ještě o jednu příčku polepšilo. V individuálních startech se ze zmíněné čtveřice nejlépe dařilo Holubové v závodě na 100 m znak, v němž doplavala osmá.

Do Chomutova se na mistrovství dvanáctiletých nominovaly Aneta Müllerová a Kateřina Benešová. Obě nejlépe zvládly disciplínu 400 m polohový závod, kde se téměř se shodným časem umístily na 10. a 11. místě, a těsně za sebou, na 12. a 13. místě, skončily i v ´polohovce´ na 200 m.

„Všichni zaslouží pochvalu za reprezentaci oddílu a za výborné výsledky, kterými ukázali, že v Domažlicích vyrůstají kvalitní plavci. Vždyť už jen kvalifikace na mistrovství je úspěch, protože podle dosažených časů patří všichni mezi čtyřiadvacet nejlepších plavců v České republice. K těmto skvělým výsledkům se dopracovali nejen díky svému talentu, ale hlavně díky poctivé práci na trénincích,“ zhodnotil účinkování na republikových závodech Václav Jung.