Na šampionátu, který hostilo od pátku do neděle pražské Podolí, si vybojovalo právo startu 294 plavců ze 45 oddílů. Mistrovství bylo čtvrtým kolem Českého poháru, ale především poslední možností kvalifikace na evropský šampionát, který se uskuteční v první polovině srpna v Budapešti. Nejpočetněji zastoupeným oddílem byla již tradičně brněnská Kometa, jejíž barvy hájilo přes 30 plavců, mezi nimiž nechyběl Martin Verner. Ten si boje o mistrovské medaile užíval v naprosté psychické pohodě, protože limit na nadcházející ME splnil již při únorovém Zimním mistrovství ČR.


Domažlický rodák získal v zahajovacím pátečním dni stříbro na nejkratší sprinterské trati – 50 metrů volný způsob. Posléze přidal v barvách brněnské Komety zlato ve štafetovém závodě na 4 x 200 metrů volný způsob.

„Byly to pro mě zahřívací disciplíny, zvláště když mě v současné době trápí zdravotní problémy v podobě ramenního kloubu,“ řekl třicetiletý Martin Verner, který letos slaví pětadvacet let plavecké kariéry.

V sobotu si český reprezentant doplaval pro titul na 50 metrů znak a zlato ve štafetě na 4 x 100 m volný způsob. V neděli pak do své sbírky titulů přidal dva nejcennější kovy v individuálním závodě – 50 m motýlek a své prestižní disciplíně 100 m volný způsob. Se šampionátem se Verner rozloučil ziskem titulu ve štafetovém polohovém závodě na 4 x 100 metrů, ve kterém k prvenství brněnské Komety přispěl na motýlkářské trati.