Náročný den prověřil všechny závodníky, protože pořadatelé sloučili původní dvoudenní závody pouze do jednoho dne. Celý závod se plaval bez rozdílu věku od staršího žactva až po dospělé. Přesto se několika plavcům podařilo umístit na stupních vítězů a v padesátimetrovém bazénu si vyplavali celkem osm medailí.

Mladší dorostenec Petr Novák rozšířil počty svých trofejí o kompletní sbírku medailí za 100 m a 200 m motýl (1. a 2. místo) a 100 m volný způsob (3. místo). Starší dorostenec Martin Schröpfer získal stříbrnou a bronzovou medaili za 100 m znak a 50 m znak. Mladší dorostenka Zuzana Šlajsová dosáhla na zlatou medaili při závodu na 200 m prsa, stříbrnou medaili získala za 800 m kraul.

Za starší žáky se radoval Martin Šimáček ze zisku stříbrné medaile na 200 m prsa.
„Ostatní plavci na stupně vítězů nedosáhli, ale doufejme, že tento závod byl motivací před blížícími se krajskými přebory, v nichž se úspěšní plavci mohou nominovat na Poháry ČR a Mistrovství ČR žactva.“ hodnotili závody trenéři.