Plavecké závody probíhaly po oba víkendové dny v padesátimetrovém bazénu. V sobotu se mimo obvyklých disciplín plavaly také rozplavby na krátkých tratích, otevřené závody všech kategorií, kdy například na 50 m kraul mužů startovalo celkem devětasedmdesát závodníků. Za starší žactvo vybojoval pro Domažlice dvě medaile Martin Šimáček. Na 100 m prsa získal bronzovou medaili, vynikající čas 59,91 zaplaval na 100 m kraul a obsadil druhé místo.

V kategorii dorostu a dospělých nejlépe zabodovali Tereza Tučková, Petr Novák a Martin Schröpfer, kteří ze sobotních rozplaveb postoupili do nedělních finálových ´osmiček´. Tučková skončila dvakrát těsně pod stupni vítězů na 4. místě, ale bez medaile neodjela. Na 100 m prsa si dohmátla pro stříbrnou medaili. Ve finále znakařské padesátky skvěle zabojoval Martin Schröpfer a umístil se tak na druhém místě. Mezi další finalisty na těchto mezinárodních závodech patřil i Petr Novák, který se jako mladší dorostenec nominoval do finále 50 m motýlek, kde ve vyrovnaném souboji obsadil páté místo.

Pochvalu za výkony vyjádřili trenéři Václav Jung a Luboš Hochmuth: „Všichni naši závodníci plavali na hranicích svých maximálních výkonů. Svědčí o tom i vynikající výsledek v celkovém hodnocení družstev. Jiskra Domažlice obsadila výborné třetí místo, kdy na prvních dvou místech skončily plavecké ´velkokluby´ Kometa Brno a Lokomotiva Trutnov, které mají ve svých řadách reprezentanty ČR.“

O tomto víkendu vyjíždí ženské družstvo domažlického oddílu plavání do Prahy, kde je v Podolí čeká semifinále Mistrovství ČR plaveckých soutěží družstev. Ostatní plavci odjíždí v sobotu na tradiční Tachovský pohár.