Pondělí
Den našeho příjezdu do tábora nebyl veselý, jelikož nás celou cestu pronásledoval déšť. I přes toto nevlídné počasí se nalezlo několik odvážlivců, kteří z Domažlic vyrazili do tábora v Nových Domcích (nedaleko Rozvadova) na kole. Těchto odvážlivců bylo cekem devět, z toho pět bylo něžného pohlaví. Nejmladší květince bylo pouhých jedenáct let. Na této strastiplné cestě nás doprovázela na koloběžce Kateřina Beroušková. Další část členů tábora se do Nových Domků nechala dopravit rodiči. Zbytek dne jsme strávili poznáváním blízkého okolí a společnými hrami. Společenských her se účastní všechny děti tábora. Letos byly vytvořeny čtyři týmy: Slůňata, Poblioni, Medvědi a Pindíci. První den s přehledem ovládla Slůňata.

Úterý
Pro většinu dětí začíná dřina až tento den, ale vše zas bylo komplikováno nevlídným počasím. Ale i s tím jsme se všichni zdárně poprali. Dopoledne jsme vyrazili na kolo a zvládli pokořit první kopce. Po obědě jsme vyrazili na běžeckou průpravu a celodenní dřinu jsme zakončili zábavnými hrami v týmech, výsledky byly vyrovnané.

Středa
Konečně od rána vysvitlo slunko a všichni s chutí vyrazili ven. Hned jsme měli chuť usednout na kolo nebo běhat. Každá skupina si ujela svoji porci kilometrů na kole, většina raději ráno a zbytek se vydal na kolo odpoledne. Ti, co si zrovna neužívali kola, měli připravenou zábavu u tábora. Nějaké to běhání, skákáni přes švihadlo nebo míčové hry. Krásný den zakončilo měření sil družstev. Dnes přišlo na řadu přetahování lanem a opět dominovala Slůňata. Pro zpestření se do této soutěže zapojili i vedoucí, kteří se postavili nejsilnějším chlapcům našeho oddílu. Zápolení bylo zajímavé, ale vedoucí byli vítězi. Ale stálo nás to mnoho sil.

Čtvrtek
A je tu čtvrtý den tábora a to znamená celodenní výlet se zastávkou na Přimdě, kde se všichni vydáme do bazénu. Děti si zde zaplavou časy na triatlon a ve zbylé době si zařádí na tobogánu nebo si odpočinou ve vířivce. K bazénu jsme dorazili kolem desáté hodiny, zaplavali jsme si a po bazénu jsme si dali svačinu a vyrazili na vrchol k troskám hradu Přimda. Několik odvážných daný vrchol zdolalo na kole. Tam jsme si dopřáli zasloužený odpočinek a následně vyrazili oklikou k táboru. Cestu jsme si protáhli přes rozhlednu na Milířích a přes Rozvadov, kde jsme se zchladili zmrzlinou. V táboře na nás již čekali se svačinou. Po večeři jsme opět soutěžili. Nošení vody a házení míčků nemělo žádné výrazné vítěze, ale dominující tým ztratil část svého náskoku. A než se děti vydaly do postelí, připravili jsme jim noční hru, při které musely absolvovat cestu lesem a posbírat jedenáct razítek. Všem se noční hra líbila.

Pátek
Na dnešní den jsme plánovali konání zbylých disciplín triatlonu, ale deštivé ráno nám zkomplikovalo situaci a museli jsme s triatlonem počkat do odpoledne. Proto jsme dopoledne trávili hrami a aktivitami v tělocvičně. Po obědě se ukázalo sluníčko a to byl signál vyrazit na kolo a pak na běh. Ti nejmladší závodníci soupeřili za krásného počasí, pak se opět přihrnula další přeháňka, která zdržela start předposlední věkové skupiny. Ale i ti nakonec zvládli svůj závod. Poslední na řadu přišli ti nejstarší Těm už tolik počasí nepřálo a v průběhu jízdy na kole je přepadla přeháňka, ale i s tou se zdárně poprali a všichni v pořádku dorazili do cíle. Večer jsme si zas zpestřili hrami v tělocvičně.

Sobota
Sobotní ráno nás přivítalo krásným počasím, kterého jsme využili a opět vyrazili na kola. Jedné naší skupině se tento den povedlo zabloudit, ale zdárně se vrátili, i když měli v nohách kolem 25 km. Odpoledne se dostala na řadu tradiční „lízátka“, která každoročně prověří hledací schopnosti dětí a zamíchají s pořadím týmů. Ale letos se to nestalo a večer po vyhlašování výsledků z triatlonu se z vítězství radoval tým Slůňat. Den jsme zakončili u táboráku.

Neděle
Den loučení s táborem a kamarády, všichni se zas těší na další rok. Nakonec přijíždí rodiče dětí, a tábor se vyprazdňuje a my, hrstka odvážných, zase vyrážíme domů na kole. I této cesty se účastní devět lidí. Během čtyř hodin dorážíme k bazénu v Domažlicích a loučíme se s vědomím, že se další den v pět zase shledáme na tréninku.

Soustředění proběhlo bez komplikací a příjemně jsme si všichni zasportovali. Teď už jen skočit do vody a na konci zimní sezony posbírat kopu cenných kovů. Autor: Pavel Hříbal