Na každého čekalo pět disciplín, nejprve 50 m všemi styly (motýl, znak, prsa, volný způsob) a na závěr 100 m polohově. Protože se zapojili plavci všech věkových kategorií, dosažené výsledky se kvůli poměřitelnosti násobily koeficientem, který odpovídá poměru nejrychleji zaplavaného času k rekordu oddílu v dané disciplíně. Laicky řečeno, ve Vánoční svíčce nevítězí nejrychlejší, ale ten, kdo se nejvíce zlepšil oproti osobním rekordům.

To se nejlépe podařilo Adéle Vítovcové z Dílů, která udělala největší pokroky. Desetiletá dívka z pěti disciplín dvě vyhrála, celkem nasbírala 100 bodů. „V oddílu jsem teprve od září, takže jsem ještě ani pořádně nezávodila. Dnes to bylo poprvé, bavilo mě to a jsem moc ráda," těšila se z dortu. Na druhém a třetím místě skončili shodně se ziskem 93 bodů Barbora Švejnochová a Darek Kastelic. I oni obdrželi diplom a sladkost.

Vánoční svíčkou plavci zakončili sezonu, která sice byla trochu ve stínu těch předešlých, kdy Jiskru reprezentovali Tereza Tučková, Petr Novák či Martin Šimáček, ale na poměry malého oddílu byla přesto úspěšná, což dokládají čtyři medaile Kristýny Novákové z nedávného mistrovství republiky. To jen dokládá systematickou práci oddílových trenérů v čele s Václavem Vlčkem a Lubošem Hochmutem. Jejich svěřenci se v bazénu na úvodním tréninku roku 2015 sejdou 5. ledna. Brzy poté je čekají první závody.

I v nadcházející sezoně bude oddíl pořádat plaveckou přípravku, během níž se děti za rozumnou cenu pod dohledem zkušených trenérů naučí stylově plavat. Pak mohou dál pokračovat v oddílu, který se stává zásobárnou talentů pro špičkové tuzemské kluby, jako je Kometa Brno, Bohemians Praha a další.