Nováková v Podolí zaplavala dobře, dosažené výsledky odpovídaly její výkonnosti. Na 50 m VZ v rozplavbě skončila desátá, což na finále nestačilo. V motýlkových disciplínách to už bylo lepší. Na 100 m M, což je pro Kristýnu královská disciplína, obsadila v rozplavbě nadějné druhé místo v čase 1:06,84. Ve finále čas ještě vylepšila na 1:06,19, to znamenalo celkové páté místo, což je úspěch.

Na 200 m M Nováková zaplavala devátý čas a do finále se neprobojovala. Účast ve finále naopak vybojovala v závodě na 50 m M, když v rozplavbě skončila pátá v čase 30,09, což byl nadějný výsledek. Ve finále však čas z rozplavby nezlepšila, naopak se pohoršila na 30,23 s, což znamenalo sedmou příčku.

„Mistrovství republiky bylo pro Kristýnku posledním závodem za Jiskru Domažlice. V září odejde na sportovní gymnázium do Plzně a bude reprezentovat Slavii Plzeň. Za všechny z oddílu, s nimiž strávila v domažlickém bazénu osm let, jí přeji nejlepší studijní výsledky a nejlepší sportovní výkony,“ říká trenér Václav ´Děda´ Vlček. (red)