S jakými cíli jste do Barcelony odlétala?
„Abych pravdu řekla, žádné cíle jsem si nedávala. Je to moje první mistrovství světa, pořádně jsem nevěděla, do čeho jdu. Když jsem viděla v pátek večer startovní listinu, docela jsem se zhrozila z počtu holek na startu. Říkala jsem si, že to bude mela. Se svým výkonem nejsem moc spokojená, ale zase taková hrůza to také neni. Je vidět, že mám stále co zlepšovat a důvod proč další sezonu dřít."

Můžete čtenářům přiblížit, kde se závod dálkařů koná a jaké byly podmínky?
„Teplota vody byla kolem 24 stupňů, takže pro mě ideální, jelikož nemám ráda studenou vodu. Teplota vzduchu byla kolem 34 stupňů, naštěstí se pětka plavala v deset hodin, dalo se to vydržet. Zato dvouhodinový závod na deset kilometrů se plaval v největší výhni, začínalo se ve dvanáct. Vlny nebyly žádné, plavalo se v přístavu. Z hlediska plavání to byla těžká trať, protože se plavalo kolečko dlouhé dva a půl kilometru, kde bylo hodně bójek, tudíž i hodně soubojů."

Jaký průběh měl závod na 5 km a 10 km z vašeho pohledu?
„Závod na 5 km byl hodně rychlý. Prvních 2,5 km jsem se držela v balíku, bylo to hodně drsné, protože místo vám nikdo nedá zadarmo. Druhých 2,5 km bylo ještě rychlejších, snažila jsem se udržet, ale na dvou otáčecích bójkách jsem si najela moc zvenku a vypadla jsem z balíku. Desítka byla ještě horší, startovalo nás třiapadesát. Začátek byl těžký a docela rychlý, ale držela jsem se uprostřed skupiny. Ve druhém kole jsem se občerstvovala až na druhém vzdálenějším mole, takže jsem musela balík dojet a to ubere hodně sil. Držela jsem se ještě dva kilometry, ale na rovince do konce třetího kola mi konkurentky uplavaly a poslední kolo jsem ´jela´ sama. V obou závodech jsem posbírala spoustu zkušeností a také boulí."

Jaký věkový rozdíl je mezi soupeřkami?
„Rozdil ve věku je velký, plavou tu holky, jimž je osmatřicet, ale i velmi mladé holky, kterým je šestnáct. V dálkovém plavání je mezi závodnicemi velký věkový rozdíl, a jak se říká, vyhrávají získané zkušenosti."

Co vás v Barceloně zaujalo?
„Překvapilo mě, kolik je tady lidi – závodníků i diváků. Na ubytování tady byly k dispozici čtyři hotely. My jsme na hotelu s australskými skokany a skokankami, čínská federace tady má skokany a dálkové plavce, pólisty. Když dorazili i jejich plavci, jela jsem shodou okolností výtahem s olympionikem Sun Jangem."