Oba podali ve všech disciplinách, na které se nominovali, výborné výkony. Vylepšili si tak výrazně osobní rekordy a posunuli se v klasifikaci žáků ročníku na lepší místa.

Martin Beber zaplaval obě nejdelší kraulové trati (400 a 1500 metrů volný způsob) stylově velmi čistě a po příkladném taktickém výkonu se posunul proti rozlosování o několik míst vpřed.

Petr Novák se stal jedním z nejlépe umístěných závodníků mistrovství. Ve všech disciplinách, ve kterých plaval, se umístil do pátého místa. V každém závodě se proti nejlepšímu osobnímu času zlepšil. Nejlepší výsledek dosáhl na 100 metrů motýlek, kdy se umístil třetí, a získal bronzovou medaili časem 1:12,35 minuty. Další bronzovou medaili prohrál na 400 m polohový závod po velkém boji mezi čtyřmi závodníky o neuvěřitelných 0,02 sekundy. Celá hala odměnila tento souboj velkým potleskem.

„Dosažené výsledky jsou nejen odměnou za půlroční tréninkové úsilí, ale i motivací do nastávající sezony. Závodníkům, trenérům i jejich rodičům blahopřejeme a věříme, že na letním mistrovství bude umístění našich plavců stejné nebo lepší,“ řekl Václav Jung, jeden z činovníků plavecké Jiskry Domažlice.