Jubilejní padesátý ročník Rallye Český Krumlov začne pátečním shakedownem v Českých Budějovicích (11.30 hodin), ostrý start pak bude tradičně v Jelení zahradě pod zámkem v Českém Krumlově v 16.15 hodin.

A malé jubileum oslaví na Rallye Český Krumlov i plzeňská posádka, která se na trať oblíbeného podniku vydá popětadvacáté. „Těšíme se, jako bychom tady startovali poprvé. Krumlovská soutěž patří mezi naše oblíbené. Nejen kvůli skvělé atmosféře a perfektní organizaci, ale především zdejší rychlostní zkoušky v šumavském pohoří patří k nejtechničtějším a nejhezčím u nás,“ vyznal se před odjezdem na jih Čech jezdec Václav Pech. V posledních dvou letech tady sváděl se spolujezdcem Petrem Uhlem neuvěřitelně vyrovnané bitvy od startu až do cíle s mistrovskou posádkou Kopecký – Hloušek.

close Václav Pech ve zničeném voze v roce 2002. info Zdroj: media Václav Pech zoom_in Václav Pech ve zničeném voze v roce 2002.

Před dvěma lety se z vítězství o pouhé tři a půl sekundy radovali Plzeňané, loni jim ve stejně dramatickém a pro diváky atraktivním souboji porážku pozdější šampioni vrátili. I rozdíl mezi nimi v cíli byl až neuvěřitelně podobný (3,4s).

„Ani nechci přemýšlet nad tím, co nás na Krumlově čeká letos. Určitě to bude opět napínavé. Rychlostní zkoušky doznaly velkých změn. Většina vede jinak, těžké Malonty se jedou po dvaceti letech opačně. Pamatuji si, že v roce 2002 jsem na nich v tomto směru prorazil hned tři pneumatiky. Naštěstí pro nás byl po rychlostní zkoušce servis, kde jsme kola vyměnili,“ zavzpomínal Pech.

Václav Pech na trati 57. Rallye Šumava Klatovy. | Video: Deník/Zdeněk Soukup

Tenkrát se ještě mohlo na přejezdech mezi rychlostními zkouškami a servisem jezdit ještě po prázdných pneumatikách nebo jen ráfcích. „Sice jsme při tom závoďáka pořádně očesali, ale povedlo se nám vyhrát,“ doplnil s úsměvem 46letý plzeňský jezdec na další dramatickou bitvu, která se v okolí Českého Krumlova odehrála před jednadvaceti lety.

57. ročník Rallye Šumava Klatovy - vyhlášení

Na startu letošního, jubilejního 50. ročníku bude chybět z české špičky jen Filip Mareš, vedoucí muž průběžného pořadí šampionátu Jan Kopecký pojede.

Rallye Český Krumlov odstartuje v pátek od 16.15 hodin pod zámkem v Jelení zahradě. Jako čtvrtý měřený test je zařazena divácká speciálka na výstavišti v Českých Budějovicích, která se jede v pátek od 19.06 hodin. Cíl je naplánovaný na sobotu před pátou hodinou odpolední.