Druhý a čtvrtý tým druholigové tabulky, Sokol Písek Sršni B a Tigers České Budějovice, byly víkendovými soupeři mužského A-týmu Jiskry Domažlice.

K utkání s Pískem nastoupila kompletní až na extraligistu Macha, který si plnil povinnosti v Děčíně.

V úvodu Chodové nestíhali, nedařilo se jim v obraně a výsledkem byl domácí time-out už ve třetí minutě za stavu 2:12. Trenéři však důvěřovali zahajovací sestavě, což se vyplatilo, Rychle vsítila dvě trojky, nedovolila hostům čtyři minuty skórovat a na ukazateli rázem svítilo 21:14.

Pak pokračoval vyrovnaný souboj, kdy domácí jen pomalu navyšovali náskok.

V poslední minutě druhé čtvrtiny došlo ke zranění hostujícího hráče Radka Šlechty, který po nekontrolovaném pádu hlavou na palubovku skončil na dlouhé minuty otřesen. Bohužel si přitom zlomil jařmový oblouk pod levým okem. „Zápas byl na čtvrt hodiny přerušen, takže poločasová pauza byla potom zkrácena. Z Domažlic přejeme hráči brzké uzdravení!“ dodal k nepříjemnému momentu asistent domažlického kouče Tomáš Budka.

Zbytek utkání se nesl ve znamení zvýšeného úsilí hostů o korekci výsledku, ale domácí první výhru nad tímto soupeřem po dvou letech ještě zvýraznili.

„Nelze vyzdvihnout jednotlivce, ale byl to kvalitní týmový výkon celého družstva,“ zhodnotil duel Budka.

Na nedělní zápas proti českobudějovickému nováčkovi soutěže zavítalo do haly o dost méně fanoušků než v sobotu na Písek B.

„Ke své škodě. Mohli vidět první letošní ´stovku´ Jiskry, dosud nejlepší představení Martina Macha a parádní výkon nové posily rozehrávače Matěje Sůvy s úspěšností střelby 70 procent,“ lakonicky glosoval tento fakt trenér domácích.

Hosté přijeli bez dvou nejlepších střelců, čímž byl ráz utkání určený. Nezlobili a utrpěli velký debakl.

„Jsme s víkendem spokojeni. Dvě výhry a posun v tabulce o pět míst přinesly do týmu klid,“ s úsměvem na tváři uzavřel Tomáš Budka.

Jiskra Domažlice – Sokol Písek B 88:70

Čtvrtiny: 28:18, 18:14, 15:18, 27:20. Dvojky: 49/24:16/16. Trojky: 29/8: 8/8. Trestné hody: 24/16:29/14. Fauly: 23:24. Sudí: Záruba, Jelínek.

Sestava a body Domažlic: Bauer 20, Jan Blacký 13 (1), Jan Štípek 10 (3), März 9 (1), Jiřinec 9, Batysta 8 (2), Tauer 6, Vondrovic 6, Baxa 4, Mat. Císař 4, Sůva.

Výsledky 8. kola: Rokycany – Příbram 102:72, Litoměřice B – Chomutov 61:78, Ústí n.L – Žižkov 70:63, Klatovy – České Budějovice 65:63.

Domažlice – Tigers České Budějovice 104:53

Čtvrtiny: 29:9, 22:11, 26:9, 27:24. Dvojky: 58:30:22/15. Trojky: 25/10: 11/3. Trestné hody: 18/14:20/14. Fauly: 17:18. Sudí: Záruba, Jelínek.

Sestava a body Domažlic: Mach 17 (1), Sůva 16 (2), Jiřinec 14, Bauer 11 (2), Jan Štípek 10 (1), März 10, Batysta 9 (3), Jan Blacký 7 (1), Tauer 2, Vondrovic 2, Baxa 2, Mat. Císař.

Výsledky 9. kola: Rokycany – Radotín 79:85, Litoměřice B – Žižkov 62:80, 72:70, Ústí n.L – Chomutov 67:77, Klatovy – Písek B 61:66.