První víkend v září se na tenisových kurtech v tenisovém areálu na domažlické Střelnici konal celostátní turnaj O pohár předsedy LTC Domažlice v kategorii mladších žáků a žákyň.

MLADŠÍ ŽÁCI

V sobotu se konal za deště turnaj mladších žáků. Z něj se právě kvůli nepříznivému počasí řada hráčů na poslední chvíli odhlásila. Nakonec zbylo osm statečných, kteří však odehráli pouze singlové zápasy. Při nich se totiž někteří z nich zranili, a proto se zrušila čtyřhra.

Semifinálové chlapecké duely déšť také dokázal řádně zkomplikovat.

„První z nich musel být dokonce přerušen už po odehrání pouhých tří gamů a nakonec ho hráč, který prohrával 1:2 skrečoval a k dohrávce vůbec nenastoupil,“ zklamaně prozradil ředitel turnaje Michal Havlovic.

Byl jím třetí nasazený Martin Milota z TK Funtom Dobřany, 738. hráč celostátního žebříčku mladších žáků. Do finále tak po velmi krátkém boji postoupil druhý nasazený Adam Kotrba (563.) hájící barvy Lokomotivy Plzeň.

Jeho soupeřem se po překvapivé semifinálové výhře 6:2, 6:4 nad jedničkou turnaje a domácím favoritem Matějem Volfíkem (459.) stal nenasazený Luboš Gaborík z TK Škoda Plzeň.

Finále bylo na programu v neděli ráno od 9 hodin. Neuskutečnilo se však, protože jeden ze soupeřů Kotrba už v Domažlicích nebyl. Nechtěl na finále čekat, a tak ho skrečoval. Z prvenství se proto ani moc neradoval překvapivý celkový vítěz Luboš Gaborík. Chtěl si totiž triumf vybojovat na antukovém kurtu…

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Po chlapcích začalo své souboje šestnáct mladších žákyň, ale jejich zápasy musely být kvůli dešti také přerušeny.

V sobotu tak bylo konečnou stanicí čtvrtfinále.

Až v neděli se odehrály souboje o postup do finále dívčí kategorie jak v singlech, tak v deblech.

V prvním semifinále zvítězila 107. hráčka celostátního žebříčku mladších žákyň Michaela Veselá z Lokomotivy Plzeň nad Anetou Kubešovou (277., TK Slavia Plzeň) 6:1, 6:2.

Ve druhém porazila Pavla Švíglerová (218., LTC Praha Modřany 2005) Sáru Teškovou (209.) z TC Vitality Březnice 7:6, 6:4.

Ve finále pak favoritka a turnajová jednička Veselá zdolala Švíglerovou 6:2 ,6:3 a stala se vítězkou turnaje.

V deblovém finálovém duelu zvítězil pár sestavený z finalistek dvouhry Veselé a Švíglerové nad Teškovou s Nellou Samešovou (TJ Funtom Dobřany) 6:3, 6:4.

Z místních hráček pořádajícího LTC Domažlice se nejvýše probojovala Jolana Hlavatá (956.), která se dostala do semifinále čtyřhry společně s Adrianou Hessovou z Tenisklubu Cheb (303.). V něm podlehly po boji Teškové se Samešovou 6:7, 2:6.

,,Děkujeme všem zúčastněným hráčům a hráčkám. Hlavně v neděli byly k vidění výborné výkony mladých tenistek a panovala skvělá atmosféra. Škoda, že o den dříve narušilo program hlavně v chlapecké kategorii nepříznivé počasí. Těšíme se už ale na příští ročník, kdy nám snad bude počasí více přát,“ uvedl Michal Havlovic.

Autor: Jiří Pojar, Robert Babor