První duel mezi Kdyniem a Babami sice nepřinesl žádné výjimečné výkony ani na jedné straně, zato svojí dramatičností vše vynahradil. Že to Baby se skalpem favorita myslí vážně, naznačil už první poločas, který vyhrály o 29 kuželek 705:676. Po výměně drah sice hráči Kdynia zabrali, zlepšili se na 718 bodů, ale porazili soupeřky pouze o 28 kuželek (Baby 690 bodů) a v celkovém součtu to znamenalo prohru nejnižším možným rozdílem o jedinou kuželku. Oba celky tím stanovily nový rekordní zápis v historii KBL, který už nepůjde překonat, ale pouze vyrovnat…

Do druhého mače proti sobě nastoupili Senioři a bowlingáři Průsmyku a ani zde papírové předpoklady dlouho neplatily. Více než polovinu utkání byl rozdíl minimální (poločas vyhráli Senioři jen o 14 kuželek 769:755) a až ke konci se začala projevovat větší zkušenost a pevnější nervy favorita. Senioři nakonec svoji úlohu zvládli a konečný výsledek upravili do očekávané podoby.

A pak to přišlo… ´Áčku´ APM sice chyběl lídr Václav Kuželík, ale i tak neměl být nováček Lemon Girls pětici Pekař, Vogeltanz, Kest, Babor a Poslední příliš vážným soupeřem. Opak byl však pravdou. ´Lemonky´ v základní sestavě Pytlíková, Märzová, Štípková, Kavalírová a Weberová od prvních hodů prokazovaly svoji kvalitu a tvrdě využívaly útlumu protivníků. Poločasové vedení o 51 kuželek 772:721 tak bylo plně zasloužené. Ve druhém poločase se čekal útok hráčů APM A a zvrácení výsledku, ale to nepřišlo… Celý tým pokračoval jen v průměrných náhozech a prohrál se soupeřkami, které si dovolily i luxus střídání hráček (Laznová za Štípkovou), i druhou půli poměrem 707:704. Nováček svým letošním rekordním náhozem, na němž mají největší zásluhu Petra Märzová se 341 body (170+171) a Zdeňka Kavalírová se 326 body (194+132), nejen s přehledem zdolal dlouhodobého suveréna KBL a dosáhl už třetí výhry ze čtyř zápasů, ale zároveň ukázal všem svým soupeřům, že se s ním musí počítat hodně vysoko…