Běžkyně na lyžích Kateřina Beroušková se v nedělním závěrečném závodě letošních zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu blýskla 23. místem v závodě na 30 kilometrů klasickou technikou. Dosáhla tak životního úspěchu své dosavadní kariéry.

Z českých zástupkyň na start královské třicítky nastoupily pouze dvě závodnice a mezi nimi i sympatická šestadvacetiletá chodská a díky výborným výsledkům v Koreji i česká lyžařská královna.

„Závod byl pro mě hodně těžký, protože jsem se od začátku nechytila hlavního balíku a jela sama. V podstatě jsem si říkala, jestli mám vůbec šanci to dojet do cíle. Odpočítávala jsem, kolik kilometrů mi do cíle zbývá, což je asi to nejhorší, co může člověk udělat,“ smála se Beroušková.

Postupem času spolupracovala se soupeřkou z Ameriky a držela stejné tempo. Mohla se spolehnout i na lyže, protože jako jedna z mála lyžařek během celého závodu neměnila za nové. Do cíle nedělního závodu nakonec dojela na výborném 23. místě se zhruba půlminutovým odstupem na vysněnou dvacítku a se vší parádou zakončila svůj nabitý program na hrách.

„S umístěním jsem spokojená. Mým tajným přáním bylo dojet do dvacítky, ale to jsem říkala, že bych byla super spokojená, kdyby se mi to podařilo. To se nestalo, ale 23. místo budu určitě hodnotit pozitivně. Je to můj nejlepší výsledek jak na mistrovství světa, tak na olympiádě a vlastně i ve Světovém poháru,“ uvedla Beroušková.

Bojovnice z Chodska jako jediná z Češek nastoupila při olympiádě do všech závodů a dosaženými výsledky ukázala, že je současnou českou jedničkou.