Kdy se u vás zrodil nápad zúčastnit se osobně her v Londýně?
„Nápad se zrodil úplně náhodou. Pročítal jsem si jména sportovců, kteří nás budou reprezentovat na olympiádě, a podle fotografie jsem zjistil, že se mezi sportovci nachází i můj spolužák z vysoké školy Jaroslav Volf, který závodí ve vodním slalomu spolu s Ondřejem Štěpánkem. Napadlo mě, že by bylo super fandit mu, jak se říká naživo. Ale pak se ve mně probudila duše tenisty a podařilo se mi přes internet sehnat vstupenky pro mě a manželku na olympijský tenisový turnaj ve Wimbledonu."

Jak složité bylo sehnat ubytování a vstupenky na LOH, bylo to finančně náročné?
„Jelikož jsme začali shánět vstupenky přibližně týden před zahájením olympiády, což je opravdu pozdě, byly téměř všechny vyprodané. Ale na poslední chvíli se ještě nějaké uvolnily a nám se je podařilo sehnat v Praze přes Ticketstream. Ubytování jsme si zarezervovali přes Student Agency. Co se týká financí, určité navýšení vzhledem k tomu, že byla olympiáda, bylo, ale ne zvlášť závratné."

Jak jste cestoval a kde jste byli ubytováni?
„V Londýně jsme strávili celkem pět dní, ubytováni jsme byli v hotelu kousek od Hyde Parku. Po Londýně jsme se dopravovali metrem a patrovými autobusy."

Jste velký sportovec, tenista, určitě vás zajímal tenis na olympiádě, jaká utkání jste navštívil, jak se vám líbila?
„Jelikož jsme měli vstupenky na centrální kurt, tak jsme měli možnost vidět jedny z nejlepších světových tenistů, jako byli V. Williams v duelu s A. Wozniack, Andy Murray v duelu s J. Nieminen, Andy Rodick proti Novak Djokovic, M. Sharapová proti domácí L. Robson. Nejvíce se nám líbily zápasy Novaka Djokovice a Andyho Murray, který posléze ve finálovém souboji s R. Federerem získal zlatou medaili."

Co jste říkal vystoupení českých tenistů a tenistek?
„Měli jsme možnost vidět hrát na ostatních travnatých kurtech i tenisty Štěpánka s Berdychem, kteří po dlouhém boji s Brazilci bohužel prohráli. Pěkným zážitkem bylo i vystoupení našich deblistek Hlaváčkové s Hradeckou."

Tenisový turnaj se hrál v posvátném Wimbledonu, co jste říkal zázemí?
„Wimbledonský areál mě velmi příjemně překvapil. V areálu bylo několik stanovišť s občerstvením, obchody s olympijskými suvenýry a svah s velkoplošnou obrazovkou za kurtem č. 1. Samozřejmostí byl přehledný orientační systém a pořádek."

Jaké jiné sporty ještě jste navštívil?
„Už jen start ženské cyklistiky kolem Buckinghamského paláce."

V médiích se mluvilo o organizaci samotných her, jaká podle vás byla?
„Organizaci her měl Londýn vynikající. Všude plno směrovek s olympijským logem a dobrovolníků, kteří ve stejnokroji ukazovali cestu ke sportovištím a kteří byli ochotni s čímkoli poradit. Organizace byla dle mého názoru prostě na jedničku."

Určitě jste navštívil i Český dům a proslulý autobus u něj. Jak se vám líbil a proč?
„Autobus stál před Českým domem a dělal kliky. Vzbuzoval zájem všech kolemjdoucích. V Českém domě byla velmi přátelská atmosféra. Strávili jsme zde celé odpoledne a ani se nám odtud nechtělo na hotel. Odpolední program byl pestrý, přijel reprezentační brankář Petr Čech, olympijská vítězka v gymnastice z roku 1948 Věra Růžičková nebo držitel zlaté medaile z LOH v Moskvě brankář Jaroslav Netolička. Na závěr večera zahrála kapela Monkey Business. V Českém domě jsme mimochodem potkali i několik fanoušků z Domažlicka."

Viděl jste i jiné domy jiných zemí, sportoviště a ubytování, na jaké úrovni byly?
„Jiné domy jsme neměli možnost vidět, to bychom časově vůbec nezvládli, ale viděli jsme sportovní areál Lord's Cricket Ground, kde probíhaly závody v lukostřelbě. Překvapila nás ohromná snad kilometr dlouhá fronta fanoušků."

Zajímali vás jenom čeští sportovci nebo i sportovci z jiných zemí a jejich sporty?
„V televizi jsem si nenechal ujít finálová klání Barbory Špotákové, bikera Jaroslava Kulhavého, Usaina Bolta nebo Michaela Phelpse. Ale jinak jsem nijak zvlášť olympiádu nesledoval."

Jaký byl váš největší zážitek na olympiádě?
„Jednoznačně Wimbledon. Na vlastní oči vidět hrát jedničky světového tenisu a zažít tu pravou atmosféru zápasu, to byl úžasný pocit. Měli jsme možnost ochutnat i tradiční wimbledonské jahody se šlehačkou."

Byl jste spokojen s vystoupením české výpravy?
„Začátek her byl takový průměrný, ale o to výraznější měli Češi závěr v podobě získání dvou zlatých medailí zásluhou moderního pětibojaře Davida Svobody a bikera Jaroslava Kulhavého. Dnes, po skončení her, snad každý sportovní fanoušek nemůže říci k vystoupení ´našich´ nic špatného."

Měli jste možnost navštívit v Londýně i památky? Které se vám líbily?
„Můžu hodnotit jen památky z centra Londýna. Navštívili jsme Buckinghamský palác, Westminsterské opatství, Big Ben, Parlament, Tower Bridge, Londýnské oko, ale také muzeum Sherlocka Holmese, Kensingtonský palác nebo přechod v Abbey Road, který proslavila skupina Beatles." ⋌(poj)