„Tam (v opravách) už je to lehčí vabank, jak je to takhle ve třech. Měl jsem to krásně rozjetý a Australana jsem tam měl jako ovci; nasával jsem ho, pak jsem ho dojel a prostě mi vytuhly nohy. Už to potom nešlo," popsal Kelemen.

Constable odrazil nápor zbývajících dvou soků i přes poměrně dlouhý sprint, ke kterému nasadil. „To se čekalo, Australan to jezdí na dlouhý sprint a má výdrž. Čekal jsem to. Vyšlo mi to; nasával jsem ho a nasával, ale v točce jsem vyjel nad něj a pak už nebyly síly," uvedl Kelemen.

V kvalifikaci si vedl dobře, i když doufal, že výkon ho posune o něco výše ve výsledkové listině než na 14. místo. „V Londýně bych s tím časem byl třetí čtvrtý, ale uběhnou čtyři roky a samotný fakt, že to zajedete pod deset, nestačí. Je tam třeba 9,7, ještě lépe 9,5. Angláni to zas poslali do kosmu," prohlásil Kelemen.

Úvodní souboj prvního kola s favorizovaným Francouzem Grégorym Baugém prohrál těsně o pět setin, i když se zdálo, že si čtyřnásobný medailista z olympijských her a devítinásobný světový šampion závěr pohlídal. „On je tady mezi favority. Zkusil jsem to, měl jsem to i dobře rozjetý, ale nestačilo to," konstatoval Kelemen.

S výhledem pro keirin se nechtěl unáhlit. „Keirin je víc o taktice, o štěstí, o smůle. Ten čas 9,9, co jsem jel, s tím v keirinu něco uhrát jde, ale uvidíme," vyhlížel Kelemen svou parádní disciplínu. (čtk)