Ocenění v podobě pamětních plaket a pohárů (pro nejlepší tři v každé kategorii) čeká zítra, 13. prosince, od 16.45 hodin na nejlepší závodníky celoročního seriálu o nejlepšího Běžce Chodska 2008.

Ty převezmou z rukou hlavního organizátora a bývalého vynikajícího krosového běžce Karla Duchka v kdyňském kinosále. Ten odmění stejně jako předchozí léta desítku nejlepších mužů a veteránů spolu s pěticí žen.

Karel Duchek nezapomněl rovněž ani na nejstarší účastníky seriálu, a tak se odměny za své vynikající výkony dočkají jak padesátníci a šedesátníci, tak i ženy nad 35 let.

Kromě toho hlavní organizátor Běžce Chodska připravil několik individuálních ocenění, ať už za účast ve všech čtrnácti letošních podnicích či za přínos běžeckému sportu na našem okrese.

Běžcem Chodska 2008 mezi muži do 40 let se stal koutský rodák Jiří Voják. Dvacetiletý reprezentant domažlických Mílařů tak zároveň obhájil loňské prvenství. Ve veteránech kraloval ´čerstvý´ čtyřicátník Petr Höll z LK Tatran Chodov.

Mezi ženami se historie seriálu zapsala zlatým písmem Vendula Fronková, hájící barvy Duchek Teamu Hluboká. Ta totiž jako první žena dosáhla pátého vítězství v soutěži.

Letošní seriál tvořilo celkem čtrnáct podniků, přičemž do celkového hodnocení se započítávalo devět nejlepších výsledků. Běžce Chodska stejně jako předchozí rok odstartoval tradičně první lednový den Novoroční běh v Draženově a ukončil jej začátkem listopadu Veřejný běh na Koráb.