Hurá, povedlo se! I přes doznívající protikoronavirová opatření vlády se podařilo klatovským pořadatelům o víkendu uspořádat 55. ročník Rallye Šumava pro soudobé soutěžní speciály a 29. ročník Historic Vltava Rallye pro závodní vozy dřívějšího data narození. Tradičně se vedle ostré ´Vltavy´ konala i Rallye Vltava Legend, v níž nejde o čas a umístění, ale v první řadě o protáhnutí krásných speciálů po trati rychlostních zkoušek a jejich předvedení natěšeným divákům přímo v akci.

I když, divákům… Vládní omezení proti covidu-19 ještě neumožnila konání akce s diváky. Ale procházky v přírodě, navíc ze pěkného počasí. lidem naštěstí zakázány nebyly, a že zrovna vedly cesty na houby kolem tratí rychlostních zkoušek? Inu, náhoda…

Atmosféru tedy měly obě kultovní šumavské soutěže parádní a bojovalo se na nich od prvních metrů až po cílovou rampu opravdu srdnatě.

V početném poli 83 soudobých a 57 historických soutěžních aut se neztratily ani ty, za jejichž volanty nebo vedle s ´notami´ v ruce seděli reprezentanti domažlického okresu.

Mezi soudobými vozy bojovala o mistrovské body do českého šampionátu trojice ´chodských´ posádek a mezi historiky čtveřice v ´ostré´ Vltavě a Bohumír Svoboda st. s Lenkou Kreslovou mezi nezávodícími Legendami.

Až na chodovského Oldřicha Kovaříka ml. s Markem Kapicem se Škodou Favorit všichni ostatní Chodové v obou soutěžích dojeli do cíle.

Jejich výsledky se dočtete v popiskách fotografií Radka Svozila.