V pátek večer se konala valná hromada klubu, na které rezignoval předseda Pavel Kasper a novým předsedou klubu stal dosavadní tajemník Petr Skala. Valná hromada rovněž zvolila nový výbor, schválila stanovy a rozpočet na letošní rok.

O zhodnocení loňské sezony a výhled na tu blížící jsme požádali právě nového předsedu klubu Petra Skalu.

„Členská základna klubu je od nejmenších školáků v kategorii sedmiletých dětí až po dospělé muže hrající Českomoravskou ligu, což je druhá nejvyšší ligová soutěž v republice. Máme i stabilní kádr smíšeného družstva hrajícího Českou slowpitchovou ligu. V loňském roce jsme si připomněli dvacetiletou existenci klubu a vzpomněli na zakladatele klubu Václava Vlčka," sdělil předseda, trenér dětí, hráč a hnací síla klubu Petr Skala.

Nejmladší baseballisté

Klub myslí na nejmenší hráče a hráčky a již sedm let připravuje turnaj pro nejmenší děti mezi domažlickými školkami. Hraje kolem stovky dětí! Zájem dětí o tento sport se pak přenáší do nejmladší kategorie U7.

V nejmladších kategoriích dětí do 7 let (U7) a do devíti let (U9) se děti staly vítězi západočeské oblasti. Jedenáctiletí baseballisté (U11) byli v jihozápadní oblasti třetí. Kategorie třináctiletých hráčů (U13) hrála jihozápadní oblast a obhájila druhé místo před silným týmem z Hluboké nad Vltavou. Největším loňským úspěchem bylo vítězství v Hrách přátelství, které se konaly v Hluboké nad Vltavou.

Většina kategorií jezdila za svými soupeři na turnaje a zápasy po celé republice a je potěšitelné, že i v Plzni již vznikl baseballový klub, se kterým mohou nejmenší domažličtí hráči měřit své síly.

„V předloňském roce Wolfs pořádali Stříbrný superpohár, který je kvalifikací na největší turnaj v kategorii U10 ve střední Evropě Zlatý superpohár v Praze. Z těchto turnajů dělá Česká televize reportáže a chtěli bychom se zviditelnit a pořádat opět tento květnový turnaj," připomíná jednu z plánovaných sportovních akcí Petr Skala a dodává: „Samozřejmě v dětských a mládežnických kategoriích bude turnajů a zápasů v Domažlicích mnohem více."

Českomoravská liga muži A

Muži hráli druhým rokem Českomoravskou ligu, kdy ambice týmu byly trochu odlišné od reality. Kolikrát o výsledku celého zápasu, který se hraje na devět směn, rozhodla jedna nevydařená směna. V baráži o udržení se tým semkl a ukázal, že je schopen hrát dobré a kvalitní zápasy. „Zkusili jsme na podzim na pár zápasů angažovat trenéra a bývalého hráče (nadhazovač) z americké nejvyšší soutěže, který přinesl do týmu nové poznatky a lepší přípravu. V současné době jednáme o trenérském zajištění letošní sezony, kdy bychom chtěli již hrát důstojnou roli v ČML," říká Petr Skala a dodává: „Pro děti byl bývalý černošský hráč zajímavým zpestřením tréninků, i zde vidíme v kvalitním trenérovi potenciál pro rozvoj dětí."

Slowpitch

Klubu se podařilo udržet několik hráček, které hrály za klub softball a zapojily se do nově vzniklé slowpitchové ligy. V této soutěži klub ohájil potřetí bronzovou příčku. Tuto celostátní soutěž hrají smíšené týmy, kdy mužskou část doplnili většinou rodiče dětí z klubu a pár odrostlejších baseballistů. V rámci soutěže se již počtvrté bude v Domažlicích začátkem května konat zahajovací turnaj ligy Domažlický otvírák.

„Chtěl bych tímto poděkovat všem trenérům, hráčům, rodičům, sponzorům i všem ostatním, kteří se na chodu klubu jakýmkoliv způsobem podílejí, za to, že se náš klub úspěšně rozvíjí a přináší zajímavé příležitosti k vlastní seberealizaci," dodal Skala.