Klání začalo boji ve dvou šestičlenných základních skupinách, kde se utkal každý s každým. Do semifinále postupovali oba vítězové skupin, kteří se v semifinále křížem utkali se soupeři ze druhé příčky protější skupiny. Poražení z těchto zápasů, a to TJ Sokol Babylon a Horní Kamenice se utkali o třetí místo. Po hodně napínavém zápase zvítězil Babylon.

Finále si zahrály Bělá a Mrtví králíci. V tomto duelu zvítězil tým Bělá ve složení Radek Šot, Karel Fichtl, Pepe Martínek, a stal se tak vítězem 2. ročníku Rybnického nohecu. Zaslouženě si odvezl pohár i další ceny za 1. místo a na rok také putovní pohár starosty obce. „Tajně jsme doufali, že skončíme na bedně, ale o tom, že budeme nakonec až na stupni nejvyšším, to se nám ani nesnilo. Pro příští ročník máme o to větší motivaci, protože zde budeme obhajovat letošní prvenství," uvedl za vítěze Radek Šot.

Odměnu si z Rybníku odvážel každý zúčastněný tým, pikantní byla cena za 4. místo, za které tým z Horní Kamenice dostal v balíčku i tři brambory a mohl si z nich doma udělat ´medaile´. „Měli jsme na to, být na stupni vítězů, ale zůstali jsme těsně pod nimi. Nejsme z toho smutní, protože jsme do každého zápasu dali všechno, v rozhodujících dvou zápasech jsme však narazili na silnější a lepší soupeře. Teď si vyřízneme ´bramborové medaile´ a pak začneme trénovat na příští ročník," pronesl s úsměvem Tomáš Záhoř z Horní Kamenice.

Spokojený byl i sportovní ředitel turnaje Ondřej Starinský z Hory sv. Václava, dlouholetý nezávislý rozhodčí, t. č. ve výslužbě: „Po sportovní stránce se nohejbalový turnaj vyvedl, všechny týmy bojovaly s plným nasazením a především čestně. Bylo k vidění hodně napínavých zápasů, mnoho zajímavých okamžiků a soubojů na síti. Věřím, že na své si přišli nejen samotní hráči, ale i spousta přihlížejících diváků a fanoušků jednotlivých týmů." Specialitou klání, na kterou se bude dlouho vzpomínat, bylo také meníčko pro každého hráče zahrnuté v ceně startovného. „Pro turnaj jsme v naší kuchyni připravili speciální menu, a to knedlíčkovou polévku s ´nohejbalovými míčky´ a samozřejmě tradiční rybnický gulášek. Věřím, že všem hráčům, ale i přihlížejícím divákům chutnalo, protože jsem po skončení turnaje zjistil, že v kotlících nezbylo vůbec nic," prozradil František Polách, šéfkuchař Sportovního a relaxačního centra Rybník, které turnaji poskytlo zázemí. ⋌(mk)

Ohlasy z turnaje:

Hráči týmu TJ Sokol Babylon: „Byli jsme na nohejbalu v Rybníku poprvé a musíme svorně říci, že se nám tady líbilo, dobře jsme si zahráli a navíc jsme v turnaji obsadili celkově třetí místo, takže v našem týmu spokojenost, těšíme se na příští rok."
Josef Zach, Mrtví králíci: „Z postupu až mezi dva nejlepší týmy turnaje jsme měli velkou radost. Finálový soupeř už byl nad naše síly, blahopřejeme týmu Bělá k zaslouženému vítězství. Každopádně my jsme si turnaj náležitě užili a těšíme se na příští tok."
Petr Mařík, Kapitáni s.r.o Rybník: „Jsme smutní, protože se nám nepodařilo obhájit loňské prvenství. V rozhodujících momentech zápasů ve skupině, kde jsme skončili třetí, nás zradila koncovka. Příčiny našeho neúspěchu si v týmu v klidu rozebereme a věřím, že v příštím roce se vrátíme zpátky na ´bednu´ ."
Kája Mařík, posila Rosnizek Team: „Hmmm …"
Miroslav Kadlec, starosta obce Rybník: „V první řadě je potřeba poděkovat všem mým spolupracovníkům, kteří se podíleli na zabezpečení turnaje. Organizačně proběhlo vše bez komplikací, zázemí pro pořádání této akce bylo zabezpečeno na velmi dobré úrovni, k vidění byly kvalitní sportovní výkony a navíc nám letos přálo i krásné počasí. Blahopřeji vítězi turnaje týmu Bělá a děkuji všem ostatním za účast. Druhý ročník Rybnického nohecu o putovní pohár starosty obce je úspěšně za námi a nezbývá než se těšit na následující třetí ročník, na němž se, jak pevně věřím, opět všichni ve zdraví sejdeme."
Jindřich Rejšek, vedoucí Sportovního a relaxačního centra: „Jsem rád, že se nám podařilo vytvořit dobré podmínky pro tento nohejbalový turnaj s využitím možností nového multifunkčního hřiště v Rybníku, jakož i s dobrým zázemím pro všechny týmy a jejich hráče v našem centru."