V týdnu před pouťovým víkendem v Horní Kamenici pršelo, v pátek se areálem pořádajícího Sokola dokonce prohnala ´povodeň´, ale v den konání turnaje se počasí umoudřilo, a tak mohli pořadatelé dorazivší rozlosovat do dvou skupin po pěti a šesti týmech. Pětadvacet zápasů v základních skupinách se odehrálo na třech antukových kurtech. Do vyřazovací části postupovaly vždy první čtyři týmy ze skupin.

Skupinu A s jedinou porážkou od hasičů z Roko týmu vyhráli favorizovaní Nevim z Klatov s ex-ligovým hráčem Janovic Pavlem Vyskotem, ze druhého místa postoupil SK Pleská bratrů Jankulíkových z Prapořiště, jako třetí postoupil už zmiňovaný Roko tým z Holýšova a Morgan tým Stod.

Skupinu B vyhrál nohejbalovou soutěží v Plzni ostřílený tým Zlatý údolí, ze druhé příčky postoupil Stod, třetí byla domácí Horní Kamenice a jako čtvrtí postoupili do vyřazovací části Nepřekopnem z Holýšova.

V pavouku se hrálo křížem. Vítězové skupiny A Nevim vyřadili Nepřekopnem, SK Pleská porazil Horní Kamenici, Roko tým v zápase plném nádherných smečí, falší a sekaných míčů podlehl Stodu a Zlatý údolí udolalo Morgan tým Stod. V boji o účast ve finále SK Pleská vrátil soupeřům z Nevim porážku ze základní skupiny, ve druhém semifinále Stod zdolal Zlatý údolí.

V boji o bronz se střetly týmy Zlatý údolí a Nevim, když někdejší vítěz turnaje Zlatý údolí v tomto utkání zvítězil. Boj o první místo svedl Stod, dřívější čtyřnásobný vítěz turnaje, a SK Pleská. Po napínavém zápase vyhrál Stod, který tak po roční přestávce, kdy v roce 2016 zvítězil tým z Honezovic, opět získal „zlato".

Během celého turnaje panovalo příjemné počasí, když jen chvíli po slavnostním vyhlášení výsledků začalo opět pršet. Závěrem je třeba poděkovat všem týmům a divákům, kteří si našli cestu do Horní Kamenice, sponzorům, obci Horní Kamenice a organizátorům, kteří se starali o hladký průběh turnaje a také o výtečné občerstvení.