Volejbalisté krajského přeboru za sebou mají druhý dvojzápas v tomto roce, do kterého správnou nohou vešlo mužstvo Dynama Horšovský Týn. Poté, co v okresním derby Horšovskotýnští dvakrát porazili Jiskru Domažlice, jim do rány přišel tým plzeňské Bílé Hory.

V prvním utkání domácí nasadili vysoké tempo a první set vyhráli 25:20. Stejně tak tomu bylo i v druhé sadě. Třetí set už byl v režii Dynama, které Bílé Hoře povolili získat jen tři míče. Skóre 25:3 Horšovskému Týnu zajistilo výhru 3:0.

Druhé utkání už mělo zajímavější průběh, když se skóre v první sadě zastavilo na 33 pro domácí, 31 pro Bílou Horu. Domácí vyhráli i druhý set a ve třetím už jen kontrolovali hru, která jim zajišťovala plný bodový zisk a udržení čtvrtého místa průběžné tabulky.

Volejbalisté Dynama Horšovský Týn v příštím dvoukole zajíždějí na půdu lídra tabulky, plzeňské USK Slavie B, kterou budou chtít obrat o důležité body.
O něco méně se dařilo mužům domažlické Jiskry. Ti si po dvou prohrách na palubovce Horšovského Týna jeli spravit náladu na půdu předposledního Spáleného Poříčí.

V prvním utkání byl tabulkový rozdíl mužstev vidět a hosté vyhráli 0:3, když sety byly 17:25, 11:25 a 22:25.

Do druhého utkání tak Domažličtí nastoupili v očekávání druhé výhry, kterou překazil hned první set, který Spálené Poříčí vyhrálo v poměru 25:18. Druhá sada byla o hodně vyrovnanější a konečné skóre 26:28 vyrovnalo stav na 1:1. Třetí výměna měla podobný průběh, ale ve finále ji vyhráli 27:25 domácí, kteří si pohlídali i čtvrtý set, a mohli se radovat z výhry 3:1. Domažličané jsou po deseti dvoukolech šestí, na Dynamo ztrácí tři body a na lídra tabulky trojnásobek.

V dalším střetnutí Jiskra v domácím prostředí přivítá plzeňskou Letnou. Ta je současně sedmá a na mužstvo Domažlic ztrácí pouhý bod. Uhájí muži svou pozici? Nebo opět spadnou? Přijďte se podívat už tuto sobotu do haly ZŠ Komenského 17. Utkání startují v 11 a v 15 hodin.

Ženské družstvo Jiskry Domažlice bude hrát až v neděli 17. ledna, kdy zajíždí na půdu šestého Tachova, kde budou též bojovat o umístění v tabulce. Pokud totiž Tachovanky vyhrají, vymění si s ženami Jiskry pozice.