LK Tatran Chodov uspořádal Výhledskou 15, která se běhá jako Memoriál Bohumila Váchala. Závodilo se znovu klasickou technikou, ale tentokrát intervalovým startem. Na louce v Caparticích a v přilehlém okolí se prohánělo 42 běžkařů od nejmenších po nejzkušenější.

Krátce před startem dětí to vypadalo, že organizátoři objednali lepší počasí než předcházející den, ale sluníčko záhy vystřídal studený vítr, který snižoval pocitovou teplotu. Naopak stopy byly oproti sobotě pevnější, protože žádný nový sníh již nepřipadal, a tak v deset hodin dopoledne jako první na trasu vyrazil Ján Maník mladší, který vyhrál kategorii předžáků. U starších dětí a mládeže zase dominovali členové velkých plzeňských oddílů – USK CS Plzeň a Sport Club Plzeň. Postupně na řadu přišla i hlavní kategorie mužů, kde běžci za sebou startovali po třicetivteřinových intervalech.

Každý si tak jel za svéa v hlavním závodě se běžely tři pětikilometrové okruhy. S těmi si nejrychleji poradil hlavní favorit závodu Luděk Šeller z Dukly Liberec. V čase 43:54 se radoval z vítězství před Pavlem Burtem z SC Plzeň a hasičem Pavlem Kouříkem z Dílů. Z vítězství se radovali i domácí, když mezi muži nad 40 let triumfoval Josef Veber z pořádajícího Tatranu Chodov. Jako kvalitní přípravu před blížícím se republikovým šampionátem pojala nedělní závod vítězka žen Barbora Beroušková, která 7 kilometrů zvládla za necelých 23 minut. Na MČR se chystá i mužský vítěz obou víkendových závodů Šeller.

„Dnes se mi jelo lépe než včera, i přesto, že třicítka byla v nohou cítit. Blíží se šampionát, kde chci uspět, tak na šetření sil není čas. Sobota od poloviny naplno, dnes na max celou dobu aneb víkend pojat jako tréninkový blok z mé strany,“ řekl mladý lyžař. Z 19 startujících mužů se do cíle pod hranici jedné hodiny vešla osmička nejlepších. S počtem závodníků i s průběhem nedělního dopoledne byla spokojená i ředitelka závodu Hana Váchalová.

„Letošní ročník hodnotím jako vydařený. Evidovali jsme zvýšený počet startujících mužů i pozitivní ohlasy přítomných,“ uvedla šéfka LK Tatranu Chodov.

Vítězové kategorií:
Předžactvo: Ján Maník (LK Tatran Chodov)
Nejmladší žactvo: Žofie Kadlecová (SKPL)
Ml. žactvo: Kamila Peštová (USK CS Plzeň), Jakub Stehlík (Sport Club Plzeň)
St. žactvo: Anna Tobrmanová, Matěj Šimurda (oba USK CS Plzeň)
Dorost: Petra Vitáková, Ondřej Zuna (oba SC Plzeň)
Ženy: Barbora Beroušková (SC Plzeň)
Ženy nad 35 let: Dáša Konrádyová (LK Tatran Chodov)
Muži: Luděk Šeller (Dukla Liberec)
M40: Josef Veber (LK Tatran Chodov
M50: Ladislav Provod (USK CS Plzeň)