„Myšlenka vznikla už dávno,“ řekl jeden z organizátorů Ladislav Sazama a pokračoval: „Přemýšleli jsme o pořádání nějaké zábavy, ale ta je spíše prodělečná, proto jsme se rozhodli uspořádat nějaký větší turnaj. Navíc na turnaj nám přispěl Evropský fond pro regionální rozvoj“
Kvůli deštivému počasí se několik družstev na poslední chvíli odhlásilo, ale i tak se turnaje zúčastnilo 40 družstev, která přijela z celých Čech i sousedního Bavorska.

Na dvou volejbalových kurtech se ve čtyřech skupinách utkalo celkem 18 družstev. „Celkem jich bylo třiadvacet, ale počasí strašilo a stále straší, takže nakonec se turnaje zúčastnilo o pět týmů méně,“ prozradil ředitel volejbalového úseku Ladislav Sazama a pokračoval: „Ceny máme připraveny pro všechny. Obdrží pamětní flašku vína, na které je etiketa s logem a datem turnaje. Pro osmičku nejlepších máme ceny hodnotnější.“

Nakonec se z vítězství radovali volejbalisté z Janovic n. Úhlavou, kteří se pojmenovali Rozbřesk. Na druhém místě skončily Baterky a bronz brali Šutráci. „Vyhlásili jsme i nejlepšího muže a ženu turnaje. Těmi se stali Antonín Lucák z týmu Šutráci a Eliška Pudová z Baterek,“ prozradil Sazama.
Na fotbalovém trávníku se během dne odehrálo více než sto utkání mezi 18 mužstvy. Na prvním místě se po urputných bojích umístili hráči z Klatov a Plzně (Real for Sindelhino), druhá skončila Švédská trojka. Bronz bral tým Poďol Hluboká a pomyslnou ´bramboru´ si odváželi domažličtí Bombeři. „Nejlepším hráčem byl nakonec vyhlášen člen vítězného celku Pavlík, který soupeřům nasázel úctyhodných třináct gólů,“ prozradil Miroslav Švejda, který měl na starosti fotbalovou část turnaje.

„Musíme poděkovat Obecnímu úřadu v Pocinovicích, všem pořadatelům a rozhodčím, protože bylo vidět, že se snažili a díky nim měl turnaj hladký průběh,“ řekl Ladislav Sazama s tím, že se s kolegy snažili na turnaji najít všechny ´mouchy´, které by do druhého ročníku chtěli odstranit. „Většina účastníků zářila nadšením a ptala se nás, jestli budeme pořádat i další ročník. I my jsme již rozhodnuti, že se tu příští rok opět sejdeme,“ dodal.