Jednodenní soutěže, tvořící kalendář Rallysprint série, po zrušení květnového Rallysprintu Kopná a červnové LaK Rally Plzeň kvůli koronavirové pandemii otevírá až dnes (pátek 23. července) 40. ročníkem Bohemia Drive Rally Příbram. Soutěže, která v dřívějších letech pravidelně uzavírala české mistrovství ve dvoudenních soutěžích se zúčastní pětice posádek z domažlického regionu.

V hlavní soutěži soudobých vozidel se na start postaví pouze jedna z nich. S číslem 8 zkušený meclovský matador Karel Trněný, který mladoboleslavskou ´Bohemku´ dojel celkově na 18. místě, pojede opět s Fordem Fiesta R5, ovšem na sedadle spolujezdce podle týmových pravidel při rallysprintech vystřídá Václava Pritzla německý kopilot Christian Doerr.

close V českém šampionátu historických vozů se opět představí posádka Svoboda / Soběhart se Škodou 1000 MB. info Zdroj: Radek Svozil zoom_in

V šampionátu historických vozidel bude také jediným našim zástupcem kdyňská posádka Bohumír Svoboda mladší se Zbyňkem Soběhartem se Škodou 1000 MB (startovní číslo 223). Ti na Rally Bohemia Historic vyhráli svojí třídu C0 a o stejný počin se chtějí pokusit i na Příbramsku.

Nejvíce, přesně tři, dvojice budou Chodsko reprezentovat v České trofeji rally pravidelnosti. A seřadí se na startu pěkně za sebe s čísly 111, 112 a 113. První z nich poveze Škoda 110 R posádky Jan Šustr / Václav Tesař, druhé budou mít na svém Trabantu 601 R Břetislav Šindelář s Petrou Krýslovou a třetí na autě stejného typu druhý z bratrského dua Šindelářů Karel se spolujezdcem Radkem Kustem.

Bohemia Drive Rally Příbram má na programu v pátek odpolední a podvečerní předstartovní show a v sobotu čtyři rychlostní zkoušky, které se pojedou dvakrát. Start je naplánován na 9 hodin ráno a v cíli budou první vozidla těsně před pátou hodinou odpolední.

Vzhledem k protikoronavirovým opatřením není povolen vstup diváku do servisního zázemí na letišti v Dlouhé Lhotě.