Na tratích se bude prohánět téměř 150 posádek, 69 by mělo být účastníků klání historických vozů a dalších 78 bude startovat ve druhém podniku mezinárodního MČR v rallye. Závodit se začne už v pátek odpoledne, kdy jako první vyrazí na trať historické vozy, které budou mít dvě rychlostní zkoušky mezi městy Klatovy a Kdyně. Obě se pojedou dvakrát a rozpůlí je zápolení na Klatovském okruhu. Tam absolvují v pátek jediný měřený úsek i soudobé vozy.

Fotogalerie: 56. Rallye Šumava Klatovy - rychlostní zkouška Koráb

Sobota bude opět dnem, kdy se bude bojovat nejvíce. Ranní zahřívací test čeká na účastníky obou soutěží opět na Klatovském okruhu, na něm i na všech dalších sobotních tratích pojedou nejprve účastníci Vltavy, až po nich závodníci z Rallye Šumava Klatovy. „Z okruhu se postupně všichni přesunou ke Sluhovu a na Keply, poslední erzeta sekce se bude konat nedaleko hraničního přechodu Svatá Kateřina,“ upřesnil Karel Špaček ** (kompletní program rallye ZDE) **

close 56. Rallye Šumava Klatovy. info Zdroj: Jindřich Schovanec zoom_in Rallye Šumava Klatovy se blíží.

Odpoledne budou na závodníky čekat po zastávce v servisní zóně v Janovicích nad Úhlavou všechny tři rychlostní zkoušky ještě jednou. Historické vozy pak po dvanácti rychlostních zkouškách přejedou i slavnostní cílovou rampu.

Neděle už bude patřit jen soudobým vozům, absolvují dvakrát dva průjezdy měřenými testy u Velhartic a Sobětic. I pro ně pak vyvrcholí 57. ročník Rallye Šumava rozdáváním cen na klatovském náměstí Míru v neděli po 14. hodině. Celkově bude mít trať každé ze soutěží přes 140 kilometrů na dvanácti RZ.