A máme to komplet! O nadcházejícím víkendu se totiž do fotbalového kolotoče soutěží dospělých naplno zapojí už i dvě nejnižší okresní třídy.

Ve třetí nejvyšší české soutěži přivítá v sobotu áčko Jiskry Domažlice nevyzpytatelnou pražskou Admiru.

ČFL

Chodští fotbalisté mají formu, odnesla to naposledy rezerva pražské Slavie (4:3) a v MOL Cupu vyřazením druholigové Ústí nad Labem (postup po remíze 2:2 a na penalty 4:3). Nemohli jí ale ukázat minulý víkend v Rakovníku, protože přívalový déšť rozmáčel hrací plochu tamního stadionu. Utkání bylo odloženo na úterý 10. září v 16.30 hod.

V tabulce znamenal nesehraný zápas propad Jiskry z páté na osmou příčku, Admiru výhra v pražském derby s Vltavínem 3:2 posunula na 11. místo bod za Domažličany. Ti chtějí být po víkendu před tímto soupeřem o čtyři a ve středu už o sedm bodů…

Sobota (17.00):

DOMAŽLICE – Admira Praha (rozhodčí Nedvěd – Šimeček, Krupka; delegát R. Hamouz)

KRAJSKÝ PŘEBOR

V krajském přeboru účinkuje pětice okresních celků.

Naprostá spokojenost zatím vládne v Domažlicích s B-týmem Jiskry, který ve čty-řech kolech neztratil ani bod. V Nepomuku vyhrál 5:0 a pak třikrát shodně 2:1 – doma s Chotíkovem, ve Zruči a v minulém kole doma v bitvě dvou dosud neporažených týmů s Baníkem Stříbro. Vládce tabulky se teď chystá potvrdit svoji dominanci na půdě páté Horní Břízy. Ta po úvodní sprše ve Stříbře 2:5 třikrát v řadě vyhrála a nebude lehkým soustem.

Druhým nejlepším okresním týmem v soutěži je až na jedenácté příčce nováček ZD Meclov. Naposledy prohrál doma s Chotíkovem 1:2 a po nadějném vstupu do soutěže tabulkou stále klesá. Stejně je však na tom po úvodní demolici Staňkova 7:0 i TJ Zruč, která je po třech prohrách v řadě až třináctá a kam právě Meclovští v sobotu zajíždějí. Nechtějí se vrátit s prázdnou.

Mezi Meclovem a Zručí je aktuálně v celkovém pořadí krajského přeboru čtyřbodový TJ Holýšov. V sobotu přivezl bod po bezbrankové plichtě ze silného plzeňského Rapidu a na vlastním hřišti, které se rychle vzpamatovalo z nedávné záplavy, chce bodovat proti dalšímu plzeňskému týmu, šestému Sokolu Lhota. Když ho porazí, bodově se na něj dotáhne.

Hurá, radují se v Tlumačově, kde na třetí domácí pokus konečně zabodovali a vyprovodili Slavii Vejprnice suverénně 3:0. V tabulce soupeře přeskočili, jsou čtrnáctí a chystají se do osmého Nepomuku, který rozhodně není neporazitelný. Vždyť v úvodním kole doma schytal debakl 0:5 od béčka Domažlic a třeba u něj komplex z chodských týmů trvá…

A zbývá v přehledu i v tabulce poslední FK Staňkov. Nemá ještě ani bod a za 360 minut ještě nevstřelil gól… Kde hledat pozitiva? Snad v tom, že klesá jeho příděl do vlastní sítě – ve Zruči a doma se Stříbrem inkasoval sedmkrát a poté v Horní Bříze i v Chotěšově se Sokolem Lhota ´jen´ třikrát. Hrál tedy třikrát ze čtyř duelů na hřišti soupeře, a tak by v neděli mohla přijít resuscitace před vlastními fanoušky proti dalšímu nováčkovi, devátému Sokolu Plzeň Černice.

Sobota (17.00):

Horní Bříza – DOMAŽLICE B (Mazanec – Petrželka, Bína; delegát Hajšman)

Nepomuk – TLUMAČOV (Filinger – Homr, Říha; delegát Lešetický)

Zruč – MECLOV (Volf – Štychová, M. Havránek; delegát V. Havránek)

Neděle (16.00):

STAŇKOV – Plzeň Černice (Jakš – Bureš, Hájek; delegát Petržílka)

Neděle (17.00):

HOLÝŠOV – Plzeň Lhota (Kříž – Jakub Hamouz, Duspiva; delegát Paták)

I.A TŘÍDA

Nováček Start Bělá nad Radbuzou poznává realitu vyšší soutěže. Když v prvním kole zaskočil domácí Kralovice (5:2), určitě nečekal, že přijde série tří porážek s celkovým skóre 3:14… Sešup tabulkou zatím skončil na 13. místě a teď je potřeba začít stoupat. Opačný trend by snad Bělští mohli načít už nyní na hřišti o dvě příčky horších Svéradic, které se stále nemohou zmátořit po úvodním těžkém knokautu 1:15 od plzeňského Petřína B. Bělá totiž s plzeňským válcem minulý víkend prohrála ´pouze´ 1:6… Svéradice v Lubech padly 1:3.

Neděle (16.00):

Svéradice – BĚLÁ (Hessová – Bogdan, Marek; delegát: A. Svoboda)

I.B TŘÍDA

Oblastní I.B třídu se sedmi našimi okresními reprezentanty čeká o víkendu třetí kolo nové sezony. A v něm na rozdíl od předchozích dvou se dvojicí okresních derby bude na programu jen jedno.

Konkrétně mezi Tatranem Chodov a Sokolem Mrákov. Oba týmy jsou v rozdílném rozpoložení. Domácí jsou nadšení z plného bodového zisku (doma Horšovský Týn 2:1 a v Klenčí 4:3) a čtvrtého místa v tabulce jen vinou nejhoršího skóre z šestibodových celků. Hosté se naopak mračí nad jediným bodíkem (v Klenčí 1:1 a na penalty 3:5, doma s Úněšovem 4:6) a až jedenáctou příčkou.

Plnou porci bodů z utkání doma proti Úněšovu 5:3 a ve Kdyni 3:1 mají i hráči Sokola Postřekov. Prezentují se líbivou kombinační nátlakovou hrou a z ní nechtějí slevit ani doma proti páté Spartě Dlouhý Újezd. Hosté ale po divočině v Krchlebech 4:4 a zničení neškodných Nečtin 6:2 nechtějí ani z Postřekova odjet s prázdnou.

Šestý SK Kdyně navnadil fanoušky výhrou 4:1 v Nečtinách, ale vzápětí je vrátil na zem bezkrevným výkonem a prohrou 1:3 doma s Postřekovem. Co tedy předvede v Úněšově nelze předvídat…

Nováček Dynamo Horšovský Týn po prohře 1:2 v Chodově a výhře 4:3 doma nad Chodovou Planou drží osmé místo s vyrovnaným skóre. Pohodovou jízdu soutěží by si chtěl zpříjemnit na půdě poslední bezbodové Plané, která na úvod nezvládla dvě ´tachovská´ okresní derby s Chodským Újezdem 1:3 a ve Studánce 0:5.

Zajímavý souboj čeká SK Krchleby. Do vísky u Staňkova přijede nováček soutěže z Tachovska Dynamo Studánka, který drze vyloupil favorizovanou Chodovou Planou 4:3 a doma smetl Planou 5:0. Krchlebští fotbalisté obrali o dva body Dlouhý Újezd po remíze 4:4 a výhře na penalty a minulý víkend prohráli 1:2 v Chodském Újezdě. Aktuálně jsou devátí.

Hned za nimi také s dvěma body trůní Spartak Klenčí pod Čerchovem. Ty má nováček z prvního kola za výhru na penalty po remíze s Mrákovem 1:1. I ve druhém pokračování hrál doma, ale nestačil na Chodov (3:4). Premiérově tedy zajíždí na trávník soupeře do zatím bezbodové Chodové Plané.

Sobota (15.00):

Chodová Planá – KLENČÍ (Schveinert – Nešpor, Špiral)

Sobota (17.00):

CHODOV – MRÁKOV (Jirsa – Mičan, Rada; delegát Bartošek)

KRCHLEBY – Studánka (Nesvadba – Sladký, Červený)

Úněšov – KDYNĚ (Velíšek – Šimek, Krauz)

Planá – HORŠOVSKÝ TÝN (Duda – Ježek, Buchtelík)

Neděle (16.00):

POSTŘEKOV – Dlouhý Újezd (Bína – Petrželková, Hanzlíková)

II. TŘÍDA

Pátým kolem o víkendu pokračuje okresní přebor II. třídy. Magnetem je duel vedoucí České Kubice se čtvrtou rezervou Kdyně.

Sobota (15.00):

MECLOV B – POBĚŽOVICE (D. Budka)

Sobota (17.00):

KVÍČOVICE – POSTŘEKOV B (Habada), ČESKÁ KUBICE – KDYNĚ B (Hejda), OSVRAČÍN – SRBY.

Neděle (15.00):

CHODOV B – MILAVČE (Habada)

Neděle (16.00):

TLUMAČOV B – KOLOVEČ (Zavadil), MRÁKOV B – BUKOVEC (Strejcová – Novotný, D. Budka)

III. TŘÍDA

Sobota (13.30):

MÍŘKOV – ZAHOŘANY (Novotný)

Sobota (17.00):

PODĚVOUSY – POCINOVICE (Strejcová), KOLOVEČ B – HOLÝŠOV B (Svičarský; hřiště Únějovice), BLÍŽEJOV – HOSTOUŇ (Šporer)

Neděle (15.00):

CHODSKÁ LHOTA – ÚJEZD (Svičarský)

IV. TŘÍDA

IV. třída už má za sebou předehrávku devátého kola Mutěnín – Luženice 2:2, na penalty 3:4.

Sobota (14.00):

OSVRAČÍN B – MUTĚNÍN (Paleček)

Sobota (17.00):

OPLOTEC – LUŽENICE (Novotný), HLOHOVÁ – STAŇKOV C (Paleček)

Neděle (14.30):

BABYLON – VŠERUBY (Kadlec).