O zakončení pouti v Bělé nad Radbuzou se letos postarala fotbalová show v podobě utkání místní Staré gardy a pražské Amfory.

V utkání bohatém na branky zvítězila Amfora 8:5, když za Amforu dávali branky Karel Vágner 2, Vladimír Hruška 2, Sagvan Tofi, Pavel Zuna, František Veselý a hlavičkou se blýskl i nejmenší muž sestavy Roman Skamene. První poločas domácím nevyšel a prohrávali 4:1. Moderátoři Petr Novotný, Alois Náhlovský a Petr Salava předpovídali konečné skóre 8:2. Hosté osm vstřelených gólů dodrželi a domácí v druhé půli zabojovali a Amfoře nasázeli čtyři branky.

Exhibiční zápas, který sledovalo osm stovek diváků, zahájili čestným výkopem Antonín Panenka a exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.
Celý zápas odřídila v Čechách nejznámější rozhodčí Dagmar Damková, která ve své kariéře ´odpískala´ utkání na Olympiádě v Pekingu i v Aténách nebo Mistrovství světa v ženském fotbalu.

Fotbalová Amfora si připravila i přestávkový program pro děti a exhibici Jana Skorkovského, držitele rekordů v Guinessově knize rekordů v žonglérských disciplínách. „Ač nejsem fotbalový odborník, mně se na ten fotbal koukalo dobře a po celou dobu jsem se bavil. To bylo vidět i na divácích, což je pro nás to nejdůležitější, a je vidět, že Amfora v Bělé svůj účel splnila,“ dodal k nedělnímu odpoledni starosta Bělé nad Radbuzou Libor Picka.
Celou sportovní slávu a Bělskou pouť zakončil koncert skupiny Chinaski.