Již osmý ročník turnaje v nohejbalu trojic pořádá Sokol Mrákov, oddíl nohejbalu v sobotu 16. srpna. Prezence přihlášených družstev je od 8 do 8.30 hodin, následuje rozlosování a zahájení turnaje na mrákovském hřišti.

Obhajovat loňské prvenství budou prvoligoví hráči ze Zruče – Sence, druhé místo Plzeňáci s názvem Strašný Láďa. Na třetím místě loni skončila tradiční účastnice turnaje Marta Štolcpartová se svými kamarády. Napravit loňský neúspěch se v nejsilnějších sestavách chystají extraligové Janovice.

„Naše pozvání snad přijmou i pozvané legendy českého nohejbalu, mistři ČR a bývalí mistři světa. Jejich jména ale neprozradíme a všichni se necháme překvapit. Již tradičně počítáme, že základní boje proběhnou ve skupinách, a tím zaručujeme každému mužstvu dostatečný počet zápasů. Zveme tím širokou nohejbalovou veřejnost k jedinečnému turnaji a věříme, že připraví hráčům příjemnou atmosféru,“ prozradil organizátor turnaje Josef Kabůrek.

Na organizaci turnaje se bude spolupodílet VZP svým reklamním stánkem. Samozřejmě, že o žaludky hráčů i fanoušků bude kvalitně postaráno od „pekáčníků“, jak jsou často přezdíváni mrákovští nohejbalisté pro jejich potréninková posezení. Čuník se objeví určitě i na rožni a občerstvení na pergole doplní potřebné tekutiny. Na závěrečné vyhodnocení turnaje je pozvaná od 18 hodin taneční kapela a při tanci je možné dovyčerpat poslední síly, které účastníci nenechali na kurtu a v hledišti. A nyní to nejdůležitější. Je již tradicí, že mrákovští organizátoři připravili kvalitní ceny.

Autor: DENÍK/ Dana Herbriková