Na hliněném oválu se představilo více než 120 jezdců, kteří reprezentovali dvě desítky klubů. Sportovně nejhodnotnější byly závody robustních ´bugin´ vybavených velkoobjemovými motory. V mnoha případech za jejich volanty seděli jezdci, které u nás vídáváme občas při závodech Chodského čakanu.

„Přihlásilo se tolik jezdců, že jsme museli buggy rozdělit do dvou skupin kvůli bezpečnosti. Jsou to výkonné stroje, váš ovál má tvrdý povrch, a tak tu dosahují poměrně vysokých rychlostí,“ objasnili představitelé Bavorského svazu stock - car (BSCV) rozšíření původně plánovaného programu.

V soubojích karosovaných aut nebyla nouze o havárie, které ale vždy skončily bez zranění. Ve dvou případech dokonce vozy přepadly i přes ochranný hliněný val kolem trati.

Díky pohotovým hasičům z SDH Koloveč byly převrácené automobily rychle postaveny zpět na kola, nepojízdných vozů se podle druhu jejich poškození ujala buď posádka odtahového Nissanu Patrol, nebo vysokozdvižného vozíku, a tak se podařilo přerušení rozjížděk zkrátit na nezbytné minimum. Závody tedy měly potřebný spád a milovníci akční podívané si přišli na své.