Vítězné duo se usadilo v čele hned po první rychlostní zkoušce a nic nenasvědčovalo tomu, že by si nepřipsalo další vítězství. Ovšem ve třetím měřeném úseku se v obrovské rychlosti dostala Fábie do hodin a Pavel Valoušek jen s notnou dávkou štěstí nehavaroval. To znamenalo propad o několik příček dolů a ztrátu okolo půl minuty. Do vedení se tak dostal fantasticky jedoucí blovický pilot Jan Sýkora s Mitsubishi.

Zbylé dvě sekce, celkem šest rychlostních zkoušek, Valoušek svoji ztrátu stahoval, což se mu nakonec podařilo, když uhájil celkové vítězství před druhým Cvrčkem (Škoda Octavia WRC) a třetím Miroslavem Jakešem (Mitsubishi Lancer Evo IX). Překvapivý lídr Sýkora chyboval v jednom z retardérů a následná penalizace jej srazila až na pátou příčku.

Druhá meclovská Fábie se na vysočinských tratích objevila s domažlickou posádkou Karel Trněný - Václav Pritzl. Po desátém čase na úvodní zkoušce vypověděla poslušnost převodovka a po druhém testu tak musel Trněný ze soutěže, která se jela na tratích České Kanady odstoupit.

První srpnový víkend pokračuje rallysprintové mistrovství další soutěží Rally Agropa Pačejov v okolí Horažďovic.