Pořadatelé z autoklubu Mariánské Lázně zvládli nevídanou věc, která jen potvrzuje fakt, že jsou jedni z nejlepších na světě. V sobotu se odjelo nejen české finále, ale také dva závody evropské série veteránů. Dohromady 36 jízd, což závodiště v Mariánkách zřejmě ještě nezažilo. Hluboká poklona tak patří všem, kteří tuhle porci pomohli zvládnout.

V hlavním závodě o český titul startovalo třináct jezdců, přičemž někteří z nich startují v Grand Prix. Pohlednou závodnici Nynke de Jong nahradila tentokrát Němka Nadine Frank a nutno přiznat, že velmi dobře. Jela finále A a celkově skončila šestá.

České barvy hájili Kadlec, Wolff, Franc a jako nováček Aleš Dryml mladší. Josef Franc se vloni vrátil po delší přestávce na dlouhé ovály a dokázal, že je vynikajícím závodníkem, což v sobotu potvrdil druhým místem. Kdo ale všem přítomným vyrazil dech, byl na dlouhé dráze nováček Aleš Dryml. Jel svůj první závod a obsadil třetí příčku před mnohem zkušenějšími jezdci Grand Prix. Má výbornou techniku a v depu skvělého poradce, dvojnásobného vicemistra světa, svého otce Aleše Drymla staršího. Dryml mladší je obrovským příslibem do budoucna pro tento sport.

Vloženého závodu veteránů se pravidelně účastní okolo třiceti jezdců. Většině z nich je od 40 do 65 let a závodí ve dvou třídách, dvouventily a čtyřventily. Letošním nejstarším účastníkem byl Němec Christoph Eichhorn, kterému je 76 let, a zdaleka nebyl poslední. Třídu dvou ventilů vyhrál Angličan Kevin Teager, čtyřventily jeho krajan Bob Dolman.

Ani po perném víkendu si náš jediný stadion s dlouhou plochou dráhou dlouho neodpočine, neboť se tu 12 . června pojede světové finále GRAND PRIX. Naše barvy bude hájit, a určitě ne bez šancí, Josef Franc, který v loňském světovém finále skončil pátý. Kromě jiného uvidíme i mistra světa 2010, Fina Kylmakorpiho, a znovu také letošního mistra České republiky, Němce Martina Smolinského.