Pošumavský automotoklub se po delší interní diskuzi rozhodl hozenou rukavici přijmout, na začátku října se tak budou opět po tratích na Klatovsku prohánět krásné soutěžní vozy. „Byli jsme osloveni svazem, jestli bychom neuspořádali jednodenní podnik za zrušenou Rally Příbram. Takže jsme to přislíbili a nyní na tom usilovně pracujeme. Normálně se rallye připravuje zhruba tři čtvrtě roku, my na to máme tři měsíce. Současně už začínáme připravovat i Šumavu a Vltavu na příští rok, takže je to trochu náročné. Zatím to ale vypadá poměrně dobře, že by se to mohlo podařit," říká předseda PAMK Klatovy Jiří Valenta.

Půjde o jednodenní soutěž seriálu Mistrovství ČR v rally. Start bude první říjnovou sobotu na klatovském náměstí, cíl odpoledne tamtéž. Ač termín je vskutku šibeniční, pokusíme se udržet laťku, kterou jsme si sami nasadili – minulé ročníky našich soutěží měly mezi jezdci i diváky většinou dobré ohlasy a o totéž chceme usilovat i tentokrát. Sice není čas na vymýšlení radikálních novinek třeba v podobě vytvoření nové rally kolem desítky kilometrů vzdáleného centra, přesto v žádném případě nehodláme okopírovat trať ´Šumavy´," přibližuje.

Nyní jsou na řadě jednání s obcemi kvůli trati. „První dobrou zprávou je, že i přes dovolenkové období k našim žádostem obecní úřady přistupují poměrně vstřícně – tratě se tedy pozvolna začínají rýsovat. Vše je ale takříkajíc na pochodu a my zatím ani sami neznáme přesný název naší říjnové soutěže. Věříme ale, že jsme na jaře fanoušky ani závodníky nezklamali a přijedou k nám na podzim znovu," uvádí Valenta a pokračuje: „Sháníme také odpovídající finanční zajištění s tím, že samozřejmě nechceme ohrozit spolupráci se stálými sponzory, kteří nám pomáhají s Rallye Šumava a Vltava. Takže hledáme nějaké nové. Důležité je také, aby se nám podařilo sehnat dostatek pořadatelů. Ale snad to všechno ´klapne´, v tuto chvíli to vypadá, že na devadesát procent by se vše mělo podařit." ⋌(kar, koj)