Závody začínají v sobotu ráno v osm hodin tréninkem, v deset hodin by měla začít první ze čtyř sobotních závodních jízd. Ty budou podle průběhu závodu na sebe navazovat jen s přestávkou na oběd po druhé závodní jízdě. Nedělní program začne krátce před devátou, opět závodníci absolvují čtyři závodní jízdy a slavnostní vyhlášení nejlepších v jednotlivých třídách je naplánováno na půl pátou.

Závod na kultovní trati na vrch Koráb je mezi jezdci velmi oblíbený a tak vedle stálých jezdců Edda cupu v čele s vedoucím jezdcem absolutní klasifikace M. Černým jezdícím na Škodě 130 L, kterého budou chtít ve Kdyni dohnat např. M. Lev na Subaru, Ed Patera na Peugeotu, L. Suchomel na Lotusu a další jezdci z čela absolutního pořadí, se na startu představí i několik hostů seriálu z řad místních závodníků. Například Kdyni bude zastupovat J. Kawalek startující na Peugeotu, z Chudenic přijedou J. a R. Přibáňové s Toyotou a Suzuki. Velmi zajímavovou podívanou pro fanoušky automobilového sportu nabízí kategorie historických automobilů. Přes čtyřicet automobilů , mezi kterými nechybí legendární Škoda 130 RS A. Muzikanta a další typy závodních škodovek, zahraniční značky vytváří pestrou paletu od Trabanta I. Mergla až k dvanáctiválcovému Jaguaru J. Rejky.

Organizátoři mají v první řadě na zřeteli bezpečnost diváků, proto budou kolem tratě vyznačeny divácké prostory a vymezeny zakázaná místa. Pořadatelé i závodníci srdečně zvou všechny příznivce automobilových závodů, ale prosí je o používání zdravého rozumu a bezpodmínečného respektování pokynů traťových pořadatelů. Vstup na závody je volný, zdarma na místě bude distribuován program celého seriálu. Zájemci najdou podrobnější informace, seznam přihlášených a další zajímavosti o celém seriálu ČM ZAV na stránkách http://www.edda.cz/mscrdovrchu ⋌(epa)