Již o necelý týden později, v pátek 16. a v sobotu 17. května, se uskuteční Historic Vltava Rallye započítávaná opět do evropského šampionátu historických soutěžních vozů. Spolu s ní se ve stejném termínu koná také Rallye Šumava, jež je součástí Mezinárodního mistrovství ČR v rallye. Tyto dvě společně pořádané akce představují vrchol motoristické sportovní sezony v jihozápadních Čechách.

Ve stejnou dobu, v sobotu 17. května, si na své přijdou také příznivci historických traktorů. Ti se vypraví do Brnířova, kde je kromě přibližně stovky traktorů čekají také ukázky historické zemědělské techniky v chodu. V neděli 25. května se historickými automobily a motocykly zaplní obec Rybník, kde odstartuje veteránská jízda nazvaná Po pašeráckých stezkách Českým lesem.

O víkendu na přelomu května a června se motorističtí fandové vydají do serpentin pod Korábem, které budou opět patřit rychlým vozům. Pojede se tam jedno z klání Edda-cupu, což je velmi kvalitně a početně obsazený seriál závodů do vrchu určený soudobým i dnes již historickým automobilům.

Zejména obdivovatelé automobilových a motocyklových veteránů by si měli v kalendáři výrazně označit sobotu 23. srpna, kdy Veteran car club Domažlice uspořádá jubilejní 40. ročník mezinárodní Jízdy spolehlivosti historických vozidel určené pouze strojům do roku výroby 1955. Působivou kulisu jejího startu opět utvoří starobylé domažlické náměstí. ⋌Jan Pek